İPhone Model Numarası Ülke Kodları

Sıradaki içerik:

İPhone Model Numarası Ülke Kodları

e
sv

Rust Kaç GB? Sistem Gereksinimleri Nedir?

46 okunma — 08 Haziran 2024 08:45

Rust kaç GB sorularının yanı sıra Rust sistem gereksinimleri de oldukça online oyun platformlarında araştırma konusu olarak öne çıkıyor. Rust kaç GB sorusu için şunu söylememiz uygun olur. Popüler video oyunu olan Rust’u oyun bilgisayarlarınıza yüklemeden önce ilk olarak bu oyunun depolama kapasitesi olarak en az 25 GB kadar boş bir alana gereksinim duyduğunu söylememiz doğru olur. Zira bu şekilde bir araştırma yaptıktan sonra oyunu cihazınıza yüklemeniz halinde oyun sorunsuz şekilde açılacaktır.

Rust sistem gereksinimleri için kullanıcılar gerek minimum gerekse önerilen seviyelerde sistem gereksinimleri sağlanması ile bu oyunu oynamaktan keyif alabilir. Rust oyunu kaç GB yer istiyor veyahut bu oyun ne kadar Ram ile seri açılır gibi soruların yanıtlarını sizlerde merak ediyorsanız gelin makalemiz genelinde bu soruların yanıtlarını birlikte bulalım.

Rust Sistem Gereksinimleri Minimum Düzeyde Nasıl Olmalıdır?

Rust sistem gereksinimleri minimum düzeyde olması ile bu hayatta kalma mücadelesi verilen oyunda başarıyı sağlamanız mümkün olabilir. İlk olarak oyunun seri ve sağlıklı hata olmaksızın oyun bilgisayarınıza yüklenmesi için kullanıcının cihazında en az 25 GB olacak kadar boş bir alanın olması oldukça gereklidir. Bir diğer yandan Rust oyunu popüler bir oyun olması nedeniyle de oyun tutkunları tarafından merak ediliyor ve oyun bileşenleri araştırılıyor.

Rust yaşamda mücadele gerektiren bir video oyunu olmasında dolayı oyun tutkunları tarafından aksiyonu ve heyecanı bol bir oyun olarak kabul ediliyor. Oyun ilk olarak 2013 yılı itibariyle oyun dünyasına girmiş olup o yıllardan günümüze halen sevilerek oynanıyor.

Rust Minimum sistem gereksinimleri şöyledir:

 • İşletim sistemi: Windows 8 64 BİT
 • İşlemci ise: İntel Core İ7 3770 veyahut AMD tabanlı ise, AMD 9590
 • Ram kapasitesi: 10 GB
 • Ekran kartı: GTX 670 veyahut AMD R9 280
 • DirectX: Sürüm 11 ile uyumlu
 • Depolama kapasitesi: 25 GB boş alanın varlığı gereklidir.

Rust sistem gereksinimleri minimum seviyede bu şekilde olup, kullanıcı eğer ki bu popüler video oyununu yüksek ayarlarda oynama deneyimi yaşamak istiyorsa bu defa da Rust önerilen seviyeye sahip bir cihazla oyunu oynamayı tercih etmelidir. Hayatta kalma oyunu olarak biline Rust minimum seviyeye sahip bir cihazla da oldukça keyifli oynanabilir.

Rust Önerilen Düzeyde Sistem Gereksinimleri Nasıl Olmalıdır?

Rust oyun türü olarak video oyunudur. Ancak bu oyunun konusu oyun müdavimlerine göre oldukça akıcı ve aksiyon içermektedir. Rust bu konusu itibariyle de oyun severlerde ilgi uyandırmaktadır. Rust önerilen sistem gereksinimleri şöyledir:

 • İşletim sistemi: Windows 10 veyahut 11 64 Bit
 • Ram kapasitesi: 16 GB ram
 • Ekran kartı: GTX 980 veya AMD R9 Fury
 • İşlemci ise: İntel Core İ7 yada AMD Ryzen 5 1600
 • DirectX: Sürüm 12 ile uyumlu
 • Depolama kapasitesi: 30 GB boş alanın olması gereklidir.

Rust kaç GB veyahut Rust sistem gereksinimleri nasıldır sorularına makalemiz genelinde gerek minimum düzey için gerekse ileri düzey olarak sizlere aktarmış oluyoruz. Bu yararlı bilgileri değerlendirerek ve kullanmakta olduğunuz oyun bilgisayarınızın ne kadar bir boş alanı ve Rust oyununu kaldırıp kaldıramayacağını da anlamış olmanız sağlıklı karar vermenizi sağlar.

Rust minimum seviyelerde dahi yüksek ayarlar isteyen bir oyun türüdür. Dolayısıyla oyunun performansını daha da yüksek tutarak seri kasma ve donma yapmadan yüksek ekran çözünürlüğünde oynanması için mutlak suretle önerilen sistem gereksinimleri sağlanması faydalı olur.

Rust Dosya Boyutu Kaç GB?

Rust video oyunu tüm oyun severlerin severek ve ilgiyle takip ettiği bir oyundur. Ayrıca online oyuntutkunları bu oyunun sistem gereksinimleri çok fazla merak edip araştırmaktadır. Bundan dolayıdır ki Rust için en az olmak üzere 25 yada 30 GB kadar boş alanın olması oyunun yüklenmesinde sorun oluşmamasını sağlar diyebilmemiz mümkündür. Ayrıca depolama olarak cihazınızda tam olarak 25 GB boş bir alan yok ise oyunun kurulumu sağlıklı olmaz.

Rust sistem gereksinimleri 25 GB kadar boş alanın olmasını sağlıklı buluyor. Oyun tutkunları dilediği taktirde oyunu SSD ye de yükleme yapabilir. Lakin cihazınızda yer alan oynamadığınız oyunları da silebilirsiniz.

Ayrıca ” Yeni Harry Potter Quidditch Oyunu Eylül’de Geliyor! ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli