Phasmophobia Sistem Gereksinimleri

Sıradaki içerik:

Phasmophobia Sistem Gereksinimleri

e
sv

Overwatch 2 Kaç GB? Sistem Gereksinimleri Nedir?

83 okunma — 11 Haziran 2024 08:45

Overwatch 2 kaç GB veyahut oyun için tüm sistem gereksinimleri nasıl olmalıdır, soruları online oyun platformlarında sıklıkla yer alıyor. Overwatch oyununun sorunsuzca oyun bilgisayarlarınıza yükleyebilmek için ilk olarak yüksek ayarlarda bir oyun bilgisayarına sahip olmanız gereklidir. Zira Overwatch oyunu 50 GB kadar boş bir alanın olması ile sorunsuz şekilde cihazlarınıza yüklenecek ve kurulumu hatasız olarak tamamlanacaktır.

Overwatch 2 oyunu sistem gereksinimleri gerek minimum gerekse önerilen düzeyde olması halinde oyunu rahatlıkla kasma ve donma sorunlarına maruz kalmadan oyun bilgisayarlarınızda sorunsuzca açabilir ve oyunun 2 versiyonunu deneyimleyebilirsiniz. Gelin birlikte Overwatch 2 için gerekli olan sistem gereksinimleri nasıl olmalı sorusunun yanıtlarını birlikte inceleyelim.

Overwatch 2 Sistem Gereksinimleri Minimum Düzeyde Nasıl Olmalıdır?

Overwatch 2 sistem gereksinimleri minimum düzeyde olması halinde oyun bilgisayarlarınızda sorunsuzca çalışacaktır. Sistem gereksinimleri bir nevi oyun bilgisayarlarının oyunu rahat ve seri şekilde açabilmesini sağlayan donanım ve yazılım özelliklerini içermektedir. Bu oyunun ilk serisi 2016 senesinde oyun platformlarında yerini almış ve oyunun 2. Serisi de 2022 yılı içerisinde oyun tutkunlarına sunulmuştur. Oyun platformlara girdiği andan bu yana geniş bir oyun sever kitleye hitap etmiş ve beğeni toplamıştır.

İlk seriye göre bu 2. Seride oyun biraz daha farklı geliştirilmiştir. Oyunun ilk serisinde yer alan karakterler bu seride büyük ölçüde değişime uğramıştır. Eğer ki Overwatch 2 oyununu merak ediyor ve deneyimlemek istiyorsanız mutlak surette minimum seviye sistem gereksinimlerini karşılamanız gereklidir. İşte minimum seviye sistem gereksinimleri:

 • İşletim sistemi: Windows 7 veya 8, 10 64 BİT
 • İşlemci: İntel Core İ3 veya AMD Phenom X3 8650
 • Bellek kapasitesi: 6 GB Ram
 • Ekran kartı: AMD Radeon HD 7000 Veyahut Nvıdıa GeForce GTX 600
 • Depolama kapasitesi: 50 GB boş alanın olması yeterlidir.
 • Ekran çözünürlüğü: 1024×768 ekran çözünürlüğü

Overwatch 2 serisini sorunsuzca oyun bilgisayarlarınızda açabilmek için mutlaka cihazınızda 50 GB kadar boş alanın olması gereklidir. Bu şekilde bir boş alanın olması ile oyunu sorunsuz şekilde açabilir ve 2. Seriyi de rahatlıkla deneyimleyebilirsiniz.

Overwatch 2 Sistem Gereksinimleri Önerilen Düzeyde Nasıl Olmalıdır?

Overwatch 2 sistem gereksinimleri karşılanması ile oyundan alınacak olan verim bir hayli yüksek olacaktır. Bu oyunda yüksek performansta bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız sistem gereksinimlerini önerilen düzeye yükseltmeniz gereklidir. Önerilen düzeyde bir sistem gereksinimlerini karşılayabilecek bir oyun bilgisayarında oyunu oynayabilmeniz elbette sizlere daha keyifli bir oyun deneyimi yaşamanızı mümkün kılar.

Overwatch 2 önerilen seviye sistem gereksinimleri şöyledir:

 • İşletim sistemi: Windows 10 64 BİT
 • İşlemci: AMD Ryzen 5 veyahut İntel Core İ7
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060
 • Ekran çözünürlüğü: 1024×768
 • Bellek kapasitesi: 8 GB Ram değeri
 • Depolama kapasitesi: 50 GB Boş alan olmalıdır.

Bu şekilde donanım ve yazılım özelliklerine sahip bir bilgisayarda Overwatch 2 oyununu kasma ve sonma sorunu yaşamadan HD kalitede oyunu çalıştırabilirsiniz. Burada önemli olan 8 GB ram ve işlemci kalitesidir. Aynı zamanda 50 GB kadar boş disk alanının olması oyunun sorunsuzca çalışabilmesi için yeterli düzeydedir.

Overwatch 2 Dosya Boyutu Kaç GB?

Overwatch 2 sistem gereksinimleri karşılanması ile oyunun daha iyi kalitede oynanması mümkündür. Overwatch oyununun özellikle 2. Serisi oyun tutkunları tarafından oldukça merak ediliyor ve ilgi görüyor. Bundan dolayı da Overwatch 2 kaç GB soruları da beraberinde araştırılıyor. Oyun sadece ingilizce dil desteğiyle oynanabilmektedir. Oyun her ne kadar 36 GB dosya boyutuna sahip olsa da bu oyunun sistem güncellemeleri de sıklıkla alınacağından en az 50 GB kadar cihazınızda boş alanın olması oyunda alınacak olan performansı iki katına çıkaracaktır.

Overwatch 2 oyun serisini sorunsuz ve yüksek performansta bir indirme yapmak için en az 50 GB kadar boş alanın varlığının yanı sıra aynı zamanda diğer yazılım ve donanım gereksinimlerinin de karşılanması oldukça gereklidir. Bu oyunda gerekli olan 6 GB veyahut 8 GB olacak şekilde bir Ram desteği oyunun işlemcisiyle birlikte oyunun akıcı, yüksek kalitede oynanmasını mümkün kılacaktır. Overwatch 2 serisinden büyük keyif alacağınızı garanti edebiliyoruz.

Ayrıca ” Phasmophobia wSistem Gereksinimleri ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli