CuspAI Malzeme Tasarımında Devrim Yaratmak İçin 30 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Sıradaki içerik:

CuspAI Malzeme Tasarımında Devrim Yaratmak İçin 30 Milyon Dolar Yatırım Aldı

e
sv

Öğrenciye Vergisiz Bilgisayar Alma Fırsatı

18 Haziran 2024 20:45

Öğrenciye vergisiz bilgisayar olanağı oldukça mümkün olan bir gelişmedir. Günümüzde yükseköğretim öğrencilerine yönelik olan elektronik ve teknolojik cihazların ve akabinde internet desteğinin de sunulması ile öğrenciler bir nebze de olsa maddi açıdan rahatlamaktadır. Yükseköğretim öğrencilerine sunulan bilgisayar ve telefon desteği hususunda tüm detaylar Resmi gazetede yayınlanmış olup, Cumhurbaşkanı’nın sunmuş olduğu bu kampanyadan yararlanmak isteyen öğrenciler detayları Resmi gazeteden öğrenebilirler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz Eylül ayında sunulan bu kampanyanın tüm detayları paylaşılmıştır. Öğrenciye vergisiz şekilde bilgisayar veya telefon desteği sunan kampanya dahilinde öğrenciler gereksinim duydukları ürünlerden sadece bir tanesine kampanya dahilinde yararlanabileceklerdir.

Vergisiz Bilgisayar Sahibi Olmak İçin Aranan Şartlar Neler Olabilir?

Günümüzde özellikle elektronik ürünlerde yaşanan fiyat artışları sonucunda bilgisayar ve aynı zamanda akıllı cep telefonu fiyatlarında da ciddi artış yaşanmaktadır. Dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan kampanya dahilinde belli kriterleri karşılayan öğrenciler bu elektronik ürünlere vergisiz şekilde satın alabileceklerdir. Bu destek kampanyasından yararlanmak isteyen yükseköğretim öğrencileri ilk olarak 26 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir. Bir diğer yandan vergisiz bilgisayar ve telefon sahibi olmak isteyen öğrencilerin karşılamak zorunda oldukları şartlar şöyledir:

 • Öğrencilerin vergisiz bilgisayar sahibi olmak istedikleri ürünün fiyatının 9500 TL olması gereklidir. Bu rakamın üstünde olan cihazların vergisiz şekilde satın alınması mümkün olmamaktadır. Aynı zamanda vergisiz bilgisayar sahibi olunması için sıfır ürün alınması gereklidir. İkinci el bilgisayar yada notebook veya akıllı cihazlar kampanyaya dahilinde değildir.
 • Ayrıca satın alınması istenen cihaz için öğrencinin kimlik kartı numarası üzerinden fatura edilmesi önemlidir. Aynı zamanda fatura edilen ürünün yanında farklı bir ürün alınmamış olmalıdır.
 • Ayrıca kampanya dahilinde olan ürünlerin satın alınmasında kullanılan İban numarasının veyahut telefon hattının yine kampanyadan yararlanacak olan öğrencinin İbanı ve kullanılması gerekli olan hattı olmalıdır.

Vergisiz bilgisayar sahibi olmak isteyen öğrencilerin bu saydığımız şartları sağlamaları halinde rahatlıkla Vergisiz bilgisayar yada telefon sahibi olunabilir.

Vergisiz Bilgisayar Sahibi Olmak İçin Nereye Başvurulmalıdır?

Öğrenciye vergisiz bilgisayar kampanyasının başlatılması üzerine çok sayıda öğrenci bu kampanyaya başvuru yapmak istemektedir. Elbette öğrenciye vergisiz şekilde satın alınması firsatı sunulan bu kampanya için yükseköğretim okuyan öğrencilerinde birtakım kriterleri karşılayabiliyor olması gereklidir. 26 yaşından gün almamış bayan yada erkek her yükseköğretim öğrencisi 9500 TL gibi rakamları geçmemesi halinde rahatlıkla bu destek kampanyasından yararlanabilecektir.

Teknolojik ürün veyahut cihaz destek kampanyasından yararlanıldığı taktirde öğrenciler vergisiz şekilde gerek bilgisayar gerekse akıllı tablet yada telefon edinebilme olanağına ulaşacaklardır. Dolayısıyla her yükseköğretim öğrencisinin 26 yaşını geçmemesi dahilinde kampanyaya başvuru yapabilirler. Bu kampanyaya öğrenciler başvuru yapmak için Gençlik ve Spor Bakanlığı bilişim sistemleri üzerinden başvurularını online olarak yapabileceklerdir.

Öğrenci bu sisteme okumuş oldukları yükseköğretim okulunu ve sınıfını akabinde diğer kişisel bilgilerini ve satın almak istedikleri ürünle ilgili bilgileri girmeleri halinde başvurularının onay alması yada almaması gibi durumu bu sistem üzerinden kontrol sağlayabilirler. Eğer ki öğrencinin satın almak istediği cihaz birtakım şartları sağlamıyorsa bu defa da sistem üzerinden başvurunuz reddedilecektir. Yapmış olduğunuz teknolojik cihaz başvurusu eğer ki kabul edildiyse bu defa da akıllı telefon başvurularında cihazın bedelinin %44,44 kadarı ve bilgisayar satın almak isteniyorsa satış bedelinin %16,66 kadar bedeli Cihaz destek kampanyası dahilinde karşılanacaktır.

Öğrenciye vergisiz bilgisayar veya telefon destek kampanyası dahilinde satın alınmak istenen tutarın belirli oranları hesaplanır ve öğrencinin belirtmiş olduğu İban numarasına destek bedeli yatırılıyor. Bu destek bedeli hesaplandıktan sonra 5500 TL üzerinde olmayacak şekilde iban numaralarına ücret yatırılmaktadır. Vergisiz bilgisayar, notebook yada akıllı telefon kampanyası ile yükseköğretim öğrencileri de satın almak istedikleri teknolojik cihazlara erişim sağlayabilecektir.

Öğrenciye Vergisiz Telefon Kampanyasında Satın Alınması En Uygun Telefonlar Hangileridir?

Cumhurbaşkanı’nın yükseköğretim öğrencilerine sunmuş olduğu teknolojik cihaz kampanyası dahilinde satın alınacak olan ürünün fiyatı 9500 TL üzeri olmamalıdır. Bu kampanya dahilinde satın alınması en uygun olan akıllı telefonları şöyle sıralamamız mümkündür.

 • Realme 10
 • Casper Vıa X30 Plus
 • Samsung A32
 • Oppo A96
 • Vivo Y35
 • Omix X700
 • General Mobile GM 24 Pro

Ayrıca ” Battle Teams 2 Sistem Gereksinimleri Nedir? ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli