En İyi Araba Markaları Hangileridir?

Sıradaki içerik:

En İyi Araba Markaları Hangileridir?

e
sv

NBA 2K21 Kaç GB? Sistem Gereksinimleri Nedir?

17 Haziran 2024 08:45

NBA 2K21 Kaç GB soruları genellikle online oyun tutkunları tarafından sistem gereksinimleri hususunda merak edilip araştırılıyor. NBA 2K21 Kaç GB yapıyor bu oyun için oyun bilgisayarımda ne kadar boş bir alan açmalıyım gibi sorular oyun severlerin endişe ettiği konulardır. Elbette oyunun sağlıklı şekilde oyun bilgisayarlarına yüklenmesi ve oynanması için en az minimum sistem gereksinimlerinin karşılanıyor olmasının önemi büyüktür.

NBA 2K21 kaç GB yapar soruları için şunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz ki, en az oyun bilgisayarınızda 110 GB kadar boş bir alanın kullanılması gereklidir. Bu GB boyutunda kullanılabilir bir alanın olmasıyla oyun sorunsuz şekilde hatasız olarak indirilebilir ve oyun rahatlıkla kurulabilir. Basketbol oyunlarını seven oyun tutkunları için ideal seçim olan NBA 2K21 100 GB alan sayesinde rahatlıkla oynanabilir. Aynı zamanda oyun severler bu oyunu SSD kullanarak ta yükleme yaparak oynayabilir.

NBA 2K21 Sistem Gereksinimleri Minimum Seviye Sistem Gereksinimleri Nasıl Olmalıdır?

NBA 2K21 Kaç GB gibi sorular online oyun platformlarda araştırılmaya devam ediyor. Basketbol oyunlarına ilgi gösteren oyun tutkunları bu oyunun sistem gereksinimleri üzerine gerek minimum gerekse önerilen seviyeleri araştırmaktadır. Oyunun minimum seviye sistem gereksinimleri şu şekildedir:

 • İşletim Sistemi: Windows 7 veya 8, Windows 10 64 BİT
 • İşlemci: İntel Core İ3 2100
 • Bellek kapasitesi: 4 GB Ram değeri
 • Ekran kartı: NVIDIA Geforce GTX 450 yada Radeon HD 7770
 • DirectX: Sürüm 11 ile uyumlu
 • Depolama kapasitesi: 110 GB kullanılabilir boş alan

NBA 2K21 sistem gereksinimleri minimum seviye ayarları bu şekilde olup, kullanıcıların bu oyunu minimum seviye karşılamaları halinde oyundan alınacak olan performans oldukça iyi olacaktır. Oyunu ilk defa deneyimlemek isteyen oyun tutkunlarının ise NBA 2K21 oyununu en az minimum seviyeye sahip oyun bilgisayarlarında oynamaları faydalı olur.

NBA 2K21 Sistem Gereksinimleri Önerilen Seviyede Nasıl Olur?

NBA 2K21 oyunu tam olarak basketbol oyunlarından hoşlanan kişilerin deneyimlemek istedikleri oyun türüdür. NBA 2K21 için önerilen seviye sistem gereksinimleri şöyledir:

 • İşletim sistemi: Windows 7 yada 8 Windows 10 64 BİT
 • İşlemci: İntel Core İ5 4430 veyahut AMD FX 8370
 • Bellek kapasitesi: 8 GB Ram
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 77 veya Radeon R9 270
 • DirectX: 11 sürümle uyumlu
 • Depolama kapasitesi: 110 GB Kullanılabilir boş alan

Oyunun önerilen sistem gereksinimleri bu şekilde olup, oyundan üstün kalitede performans sağlanabilmesi için en az 110 GB kadar boş alanın olması gereklidir. Bir diğer yandan bu oyunun akıcı ve seri şekilde oynanması için sistem gereksinimleri olarak işlemci ve akabinde Ram değerinin yüksek ayarlarda olması gereklidir. Ram değeri en az 8 GB olmalıdır. Daha düşük bir Ram değeri ile oyunun seri oynanması mümkün değildir.

NBA 2K21 Oyunu Hakkında

NBA 2K21 basketbol oyunu hiç kuşkusuz ki basketbol oyunları arasında en fazla sistem gereksinimleri araştırılan bir oyundur. Bu oyun için en az kullanıcıların bilgisayarlarının minimum sistem gereksinimlerinin karşılanıyor olması gereklidir. NBA 2K21 sistem gereksinimleri dahilinde depolama alanı 110 GB olması gereklidir. 110 GB dosya boyutuna sahip olan NBA 2K21, kullanılabilir boş alanın olması ile rahatlıkla ve seri şekilde yüklenebiliyor.

 Oyun sadece oyun bilgisayarlarında değil playstatıon oyunları oynamayı seven kişiler içinde PlayStation 4 Pro veyahut PlayStatıon en yeni serilerinde de rahatlıkla oynanabiliyor. Oyun gerek dijital veyahut fiziksel formatlar olmak üzere üç sürüm şeklinde oynanabilmektedir. Oyun Epic Games oyun şirketi tarafından geliştirilmiş olup, bu oyunun oynanması için oyuncular ekstra ücret ödememektedir. Oyun severlerin adeta gizemli bulduğu bu oyun için en az oyunun yükleneceği cihazlarda 110 kadar boş alanın bulunması zorunludur.

Oyun çevrimiçi oynanabilecek bir oyun türü olup, çoklu modda oynanabiliyor. Oyunun derin modları üzerine geliştirilmiş olması oyuncular için ayrı bir gelişmedir. Oyun kimi platformlarda oyun severlere indirim kuponu şeklinde sunulabiliyor. Dolayısıyla NBA 2K21 online siteden indirilebilir yada oyun satış noktalarından da oyunu satın alabiliyorsunuz.

Ancak şunu belirtmemizde yarar vardır. NBA 2K21 oyununun sağlıklı şekilde oynanabilmesi için yasal oyun platformlarından indirme yapabilirsiniz. SSD kullanılabilir şeklinde kolaylıkla yüklenebiliyor.

Ayrıca ” iOS 18 Alacak Telefonlar Hangileridir? ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli