IP Yapılandırma Hatası Nedenleri ve Çözüm Yolları 2024

Sıradaki içerik:

IP Yapılandırma Hatası Nedenleri ve Çözüm Yolları 2024

e
sv

iPhone Engellenen Numaradan Gelen Mesajları Görme

23 Nisan 2024 12:45

Iphone engellenen numaradan gelen mesajları görme gibi bir durumIphone kullanıcılarının merak ettiği konulardandır. Kullanıcıların genel olarak istemedikleri veyahut rahatsız oldukları kişilerden dolayı gelen mesajlar veyahut aramalardan dolayı kimi numaralara engel oluşturabilirler. Bilindiği üzere istenmeyen kişi ile iletişimi kesmenin en kolay yolu o kişinin numarasını engellemektir. İstenmeyen kişileri numarasını engellemek kesin bir çözüm olabiliyor.

Ancak Iphone engellenen numaradan gelen mesajları görme durumu sadece bu cihazlara özel olabilir. İşte bu makalemizde bu engellediğiniz kişiden gelen mesajları görmek istiyor ve bunu nasıl yapabileceğinizi bilmiyorsanız bu konuyu sizler için derledik.

Iphone Engellenen Numaradan Gelen Mesajları Görme Nasıl Olur?

Iphone engellenen numaradan mesajları görme işlemi genellikle birini engelleyip ama yine de o kişiden gelen kısa mesajları görmek isteyen kişilerin araştırdığı bir konudur. Genel olarak akıllı cihazlarda bir kişinin mesajını görmek istiyorsanız mesajı görme yaptıktan sonra kişinin numarasına engel oluşturmalısınız. Zira engel koyduğunuzda otomatik olarak kişiden gelen mesaj özetlerini veya farklı tüm ayrıntıları da silmiş olursunuz. Eğer ki mesajların içeriğini görmek istiyorsanız istenmeyen numarayı engellemeden önce mesaj geçmişini kontrol etmeyi unutmamalısınız.

Ancak Iphone cep telefonlarında durum biraz daha farklı olabiliyor. Iphone telefonunuzda olan mesaj geçmişini inceleyebilir veyahut mesajlar bölümüne geçiş yapabilirsiniz. Burada engel oluşturduğunuz kişilerden gelmiş olan mesajları da rahatlıkla görebiliyor olmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Lakin bu cep telefonlarında sadece var olan mesajları değil diğer ayrıntıları da silmek ve telefonunuzu boşaltmak istiyorsanız IOS yedekleme yapmayı ihmal etmemelisiniz. Bunun için elbette IOS yedekleme sisteminden yardım alınmalıdır.

ICloud veyahut İTunes programları da yedekleme sistemi konusunda ön plana çıkan IOS işletim sistemi öğeleridir. Bu uygulamalar hiç kuşkusuz ki Iphone kullanıcılarının işine yarayan programlar olarak kabul görür. Ancak bu yöntemlerin uygulanmasına geçilmeden önce hangi kişiye engel oluşturduysanız ıphone telefonunuzdan o numaranın engelini kısa zamanda kaldırmalısınız ki farklı yöntemleri uygulayabilesiniz. Iphone cep telefonları için şu adımları hatasız uygulamalısınız.

  • Iphone cep telefonunuzda var olan Telefon uygulaması açılmalıdır.
  • Akabinde ise engellenen kişiler simgesine dokunarak bu engellenmiş numaraları listesi kontrol edilmelidir.
  • Hangi numaranın engeli kaldırılmak isteniyor ise o numaranın üzerine dokunmanız yeterli olacaktır.
  • Numarasını parmağınızla bastırarak ismi yada var olan numarayı yana kaydırma işlemi yapmalısınız.
  • Bu kısımda sola kaydırma yaptığınız numarayı sağ kısımda olacak şekilde engeli kaldır tıklanmalıdır.

İşte bu adımların sağlıklı bir şekilde oluşturulmasından sonra mesajlaşma bölümü ve mesaj geçmişi incelenmelidir. Bu kısımda yer alan mesajlaşmalar arasında engellenen kişiden gelen mesajların kontrolü yapılır. Yalnız şunu da belirtmemizde yarar vardır. Engelini kalıdırdığınız numaranın var olan geçmiş mesajlarının da silinebilme ihtimalini göz önüne almalısınız. Ancak engelini kaldırmış olduğunuz kişi yeniden sizleri rahatlıkla arayıp mesaj gönderimi yapabilir. Ancak arama yapabilmesi demek tekrardan siz eklemeden kişi listesinde yer alacağı anlamına gelmemelidir.

Iphone Engellenen Numaradan Gelen Mesajları Görme ICloud Nasıl Olur?

Iphone engellenen numaradan gelen mesajları görme ICloud nasıl olur gibi sorular Iphone telefon kullanmaya yeni başlamış veyahut Iccolud yedekleme işlemi ilk defa yapacak olan kişilerinde araştırdıkları konu olabiliyor. İşte bu işlem için şu adımları izlemelisiniz.

  • İlk olarak Icloud uygulamasına giriş yaparak Apple kimliğinizi kullanmalısınız. Bu kimlikle ancak uygulamaya giriş yapabiliyorsunuz.
  • Burada yer alan Iphone Icloud ayarlar kısmına gelerek mesajların yedekleme işlemi kapatılmalıdır.
  • Bu yedekleme işleminin kapatılmasından sonra mesaj alabilmeniz söz konusu olabilir. Bu mesaj sonrasında dilerseniz mesajlarınızı indirebilirsiniz.
  • Mesajların geri yüklenmesi isteniyorsa eğer bu defa da iletileri devre dışı bırak veyahut indir seçilmelidir.

İşte bu adımları dikkatli uygulayarak kolaylıkla Iphone engellenen numaralardan gelen mesajları okuyabiliyorsunuz.

Iphone Engellenen Numaradan Gelen Mesajları Görme ITunes Mümkün Mü?

Iphone engellenen numaradan gelen mesajları görme ITunes uygulamasında pek te mümkün değil. Sadece silinen mesajları görebilir veya telefonunuza geri getirebilirsiniz. Iphone cep telefonunuzu eğer ki İtunes ile senkronize yapmışsanız eğer telefondaki silinen mesajları geri alabiliyorsunuz. Bu numara engelli bir numara dahi olsa senkronize olunması gereklidir. Kullanıcı karşı tarafın numarasını engellemişse o kişiden gelen mesajları görebilmesi mümkün değildir.

Ayrıca “Onvo TV Kimin? Nerede Üretiliyor?” yazımızı bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli