Xiaomi Mijia 8kg Çamaşır Makinesi Ön Satışa Sunuldu

Sıradaki içerik:

Xiaomi Mijia 8kg Çamaşır Makinesi Ön Satışa Sunuldu

e
sv

Instagram Takipçi Ve Takip Edilen Gözükmüyor

73 okunma — 11 Mayıs 2024 15:45

Instagram takipçi ve takip edilen gözükmüyor sorunu yaşıyorsanız muhtemelen karşı taraf sizinle arkadaş konumunda değildir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça fazla kullanıcı sayısına sahip olan platform üzerinde kullanıcılar takip etmedikleri hesapların takipçilerine bakmak veyahut yapmış oldukları paylaşımlara bakmak isteyebiliyor. Bu platformda kullanıcılar istedikleri hesaplara arkadaşlık isteği atabilir ve onaylanması halinde karşılıklı takibe alınabiliyor.

Instagram uygulaması üzerinde yaşanan takipçi ve takip edilen gözükmüyor durumu yaşanması halinde bu makalemiz üzerinden sunacağımız adımları izleyerek rahatlıkla takipçi ve takip edilen gözükmüyor sorununa çözüm oluşturabilirsiniz. Uygulama üzerinde yer alan profil hesapları istedikleri kullanıcılara karşı aynı zamanda Instagram takipçi ve takip edilen kullanıcıları gizleme yapabilmektedir.

Instagram Takipçi Ve Takip Edilen Kişiler Gözükmüyor Nedir?

Instagram takipçi ve takip edilen kişiler gözükmüyor ne demek denildiğinde bunu şu şekilde açıklayabilmemiz mümkündür. Instagram platformunda kullanıcılar uygulamanın gizleme özelliğini kullanarak hesaplarında yapmış oldukları gerek hikaye gerekse Reels Video gibi paylaşımlarını diledikleri takipçileriyle paylaşabilir. Her yapmış olduğu paylaşımın hedef kitlesini bu şekilde gizlilik ayarlarından değiştirebilir. Instagram platformunun takip edilen kişileri gizleme özelliği de mevcuttur. Kullanıcılar istedikleri taktirde platformun bu özelliğinden de kolaylıkla yararlanabilir.

Bu özelliğin platformda olmasıyla birlikte kullanıcılar herhangi bir hesabı takip edebiliyor olsa dahi platformda görünmeyen gizli olan takipçilere denk gelebilir. Kullanıcılar çoğu zaman takip ettiğim bir hesabın var olan takipçilerini görememe sıkıntısı yaşarlar. İşte böyle bir durumda kullanıcı şunun anlamalıdır ki, karşı taraf var olan takipçi listesini gizlemiştir. Dolayısıyla kullanıcı karşı tarafın takipçilerini görüntüleyemez.

Buradan şunu anlamalıyız ki Instagram üzerinde bir kullanıcı hesabını takip ettiğimizde illa o kullanıcını takipçilerini görebilmemiz mümkün değildir. Dolayısıyla sizlerde Instagram platformunu kullanıyorsanız dilediğiniz kişileri takip edebilir veyahut takip ettiğiniz hesapları takip edilen ve takipçi kısmını istediğiniz şekilde diğer kullanıcılardan gizleyebilirsiniz. Bu durum tam olarak kullanıcının gizlilik tercihleriyle ilgili bir durum olup, istediği zaman şu adımlarla takipçi listesini gizleyebilir.

  • İlk olarak kullanıcı İnstagram platformuna giriş yapmalı ve hesabına geçiş sağlamalıdır.
  • Profilin sağ üst köşesinde kalan üç çizgi simgesi bulunarak tıklanmalıdır.
  • Buradan Ayarlar ve Gizlilik seçilmelidir.
  • Hesap bölümüne geçiş sağlanmalıdır.
  • Burada “takipçiler ve takip edilenleri gizle” seçeneğine gelerek bu seçenek aktifleştirilmelidir.

Tüm bu adımları sağlıklı şekilde uygulayarak hesabınızda yer alan takipçi ve takip edilenler kısımlarını gizleme yapabiliyorsunuz. Kullanıcı eğer ki bu uygulamadan sonra takip ettiğim hesapları göremiyorum gibi bir sorun yaşıyor ise bu defa da daha öncesinden gizleme yapmış olabilir. Dolayısıyla kullanıcı ilk olarak takip ettiği hesapları gizleme aktif olan seçeneği pasife getirmesi gereklidir.

Yalnız burada şunu belirtmemiz gerekir ki kullanıcı eğer ki bu şekilde takip edilen ve takipçilerim listesini de gizleme yaparak uygulama üzerinde gizlilik seviyesini de bir nevi arttırmış olur. Ancak her ne kadar gizlilik seviyesi artsa dahi farklı hesapların takipçi ve takip edilenlerini gizleyemezsiniz. Farklı kullanıcının takipçi ve takip ettikleri listeyi görebilirsiniz.

Instagram Takip Edilenleri Gizleme Nasıl Oluyor?

Instagram takipçi ve takip edilen gözükmüyor bu özellik uygulamada kullanıcıların karşılaştığı bir konudur. Kullanıcılar platformun sunmuş olduğu bu özelliği kullanarak kolaylıkla takipçilerini veyahut takip edenler listesini gizleme yapabilir. Instagram platformunun kullanıcılara sunmuş olduğu gizlilik ayrıcalığı olan bu özellikle bir nevi kullanıcının gizlilik seviyesini de arttırabiliyor. Kullanıcılar bu özelliği kullanabilmek için ilk olarak profil hesabına geçiş yapmalıdır. Profilinde yer alan ayarlar ve hesap gizlilik ayarlarını kullanarak kolaylıkla takip edilen ve takipçilerini gizleyebilir.

Instagram uygulaması üzerinden aktif edilebilen bu özelliğin kullanılması ile tüm kullanıcılar rahatlıkla olmasını istedikleri gizlilik ayarlarını yapabilir. Bu işlemin var olmasıyla birlikte kullanıcı karşı taraftan gelen arkadaşlık isteklerini alabilir ancak var olan takipçileri dışında kalan kişilerin de paylaşımlarını görmesini rahatlıkla engelleyebilir.

Instagram Platformunda Yer Alan Takipçilerim Takip Ettiğim Kişileri Görmesin!

Instagram takipçi ve takip edilen gözükmüyor sorunu kullanıcının gizlilik ayarlarını değiştirmesinden kaynaklanabilmektedir. Platformda yer alan hesabınızın gizliliğini üst seviyeye çıkarmak profilinizin takipçilerinin dışında kalan kişilerinde yapmış olduğunuz paylaşımları görmemesini sağlar. Takip edilenler ve takipçilerin ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Ayrıca ” 100 TL Lik Google Play Kodu Bedava ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli