HoloBike Holografik Teknoloji ile Kapalı Alanda Bisiklet Sürmeyi Baştan Yaratıyor

Sıradaki içerik:

HoloBike Holografik Teknoloji ile Kapalı Alanda Bisiklet Sürmeyi Baştan Yaratıyor

e
sv

Instagram Gönderi Gizleme Nasıl Yapılır? 2024

150 okunma — 22 Mayıs 2024 08:45

Instagram gönderi gizleme özelliği ile bu platformda insanlar istedikleri kullanıcılara karşı paylaşımlarına farklı bir gizlilik kriteri oluşturabiliyor. Hemen her telefon kullanıcısının kullanmakta olduğu Instagram platformu üzerinden paylaşım yapmak ve bu paylaşımı sadece Story olarak değil de gönderi olarak da paylaşmak oldukça popüler bir işlemdir. Kullanıcılar bu platform üzerinden bir gönderi paylaşmak istediği zaman bu konuda kimi zaman endişeye kapılabiliyor. Zira platform üzerinden yapılan her paylaşımın kitlesi her zaman istenildiği gibi olmayabiliyor.

Kullanıcılar Instagram da her gönderiyi veya içeriği her takipçisiyle paylaşmak istemeyebiliyor. Bu nedenle kullanıcıları tarafından İnstagram gönderi gizleme konusu oldukça fazla araştırılıyor. Instagram gönderi gizleme özelliğinin platforma eklenmesi ile kişiler diledikleri postları takipçilerinin görmesine izin verebiliyor.

Instagram Gönderi Gizleme Nedir, Önemi Var Mıdır?         

İnstagram gönderi gizleme özelliği bu platformda son dönemlerde oldukça öne çıkan bir özelliktir. Instagram kullanıcısının belirli paylaşımlarının her takipçisiyle paylaşılmaması durumudur. Gönderi gizleme yapılması ile kullanıcı istemediği kişilerin her postunu görmesini engellemiş olur. Gönderi gizleme özelliği ile kullanıcılar için her gönderinin kitlesi özelleştirilebiliyor. Dolayısıyla kullanıcının sadece izin vermiş olduğu kişiler bu gönderileri rahatlıkla görebiliyor. Böylelikle paylaşılan gönderi kullanıcının genel olan gönderi görünümünde yer almaz.

Instagram gönderi gizleme ile her paylaştığınız gönderinizi tüm takipçileriniz görmez. Böylelikle siz istediğiniz gönderinizi istediğiniz kişilerle paylaşma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Bu işlemin sağlıklı şekilde yapılabilmesi için ayrıca kullanıcının var olan Instagram hesabının açık yada gizli olmasının da önemi yoktur. Gizli hesaplarda da bu işlem rahatlıkla uygulanabiliyor.

 Instagram Platformunda Gönderi Gizleme Nasıl Yapılıyor?

Instagram uygulamasını kullanıyor ancak bu platform üzerinden her yaptığınız paylaşımda her takipçiniz tarafından görünmesini istemiyorsanız rahatlıkla yeni eklenen bu özelliği kullanabilirsiniz. Instagram gönderi gizleme işlemi basit bir işlem olup, birkaç adımla istediğiniz kullanıcıların paylaşımlarınızı görmesini sağlayabilirsiniz. Bu özelliğin uygulanması için izlenecek adımlar şöyledir:

 • Kullanıcı gizlemek istediği gönderiyi ilk olarak netleştirmelidir.
 • Gönderinin üzerinde yer alan üç noktaya tıklamalıdır.
 • Menüden bu gönderiyi arşivle seçeneği ile gönderinin takipçilerden gizlenmesi sağlanabilir.

Instagram gönderi gizleme işlemi bu denli basit bir işlem olup, kullanıcıların bu işlem sayesinde istedikleri gönderileri takipçilerinden gizlemesini sağlar. Bu özelliği uyguladıktan sonra istediğiniz gönderi arşivlenecek ve gönderi hareketlerinde yer almayacaktır.

Instagram Gizlenen Gönderi Nasıl Geri Alınabilir?

Instagram uygulaması üzerinde kullanıcılar kimi zaman istemedikleri takipçiler tarafından her gönderisinin görünmesini istemeyebilir. Bu durumda Instagram gönderi gizleme özelliğinden yararlanarak istemediğiniz kişiler tarafından gönderilerinizin görünmemesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca kimi zaman kullanıcılar gönderilerini gizlediklerinde bir zaman sonra aynı gönderiyi yeniden görünmesini isteyebilir. Böyle bir durumda gizlenen gönderi nasıl geri alınır adımlarının uygulanması gereklidir. İşte o adımlar,

 • Instagram profilinizi açmalısınız ve sağ tarafta kalan çizgiye dokunmalısınız.
 • Ardından ise Menü ve arşivle seçeneği seçilmelidir.
 • Bu kısımda geri almak istediğiniz gönderinizi bulmalısınız. Ve arşivden çıkart seçilmelidir.
 • Menü kısmında yer alan profilde göster aktif edilmelidir.

Bu adımların doğru şekilde uygulanmasıyla geri almak istediğiniz gönderiniziz artık normal gönderi görünümünde yer alacaktır. Böylelikle geri alma işleminiz başarıyla tamamlanır.

Instagram Gönderi Sadece Tek Kişiden Nasıl Gizlenir?

Instagram uygulaması üzerinden paylaşmış olduğunuz gönderilerinizi kimi zaman var olan tüm takipçileriniz ile paylaşmak istemeyebilirsiniz. İşte bu gibi durumlarda istediğiniz gönderilerinizi sadece tek kişiden gizleyebilir ve diğer takipçilerinizin görmesini sağlayabilirsiniz. Şu adımları izleyerek rahatlıkla istediğiniz kişiden paylaştığınız postunuzu saklayabilirsiniz.

 • Instagram uygulamasında yer alan Ayarlar seçilmelidir.
 • Ardından Gizlilik seçilmelidir.
 • Gönderileri gizle seçimi yapılır.
 • Burada yer alan gönderilerden gizlenmesini istediğiniz gönderilerin seçimi yapılır.
 • Ayrıca yine gizleme yapmak istediğiniz kişilerin de seçimi yapılır.
 • Ardından ise gönder seçilmelidir.

Bu şekilde adımların doğru uygulanması ise istediğiniz kişilerden Instagram gönderilerinizi gizleyebilir ve bu şekilde platformu daha istediğiniz şekilde kullanım sağlayabiliyorsunuz.

Instagram Gizlenen Gönderiler Ne Oluyor?

Instagram gönderi gizleme özelliğinin kullanılmasıyla platform üzerinde görünmesini istemediğiniz gönderilerinizi gizleyebiliyorsunuz. Ancak platform üzerinde bu gizleme durumu arşivle seçeneği ile mümkün oluyor. Kullanıcıların arşive gönderdikleri gönderilerin ne olacağı konusunda da endişe duyabiliyor. Arşivle seçeneğiyle gizlenen gönderiler ortalama 100 gün sonra silinmektedir.

Ayrıca ” Huawei Mate 10 Lite Ekranda Sarı Leke ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli