İnstagram Ne Zaman Kuruldu? Güncel Bilgi

Sıradaki içerik:

İnstagram Ne Zaman Kuruldu? Güncel Bilgi

e
sv

Instagram Beğendiklerimizi Görme 2024

92 okunma — 02 Haziran 2024 08:45

Instagram beğendiklerimizi görme genellikle platform üzerinden yapılan beğeni işlemlerini görmek isteyen kullanıcıların merak ettiği bir durumdur. Platformun kullanıcıları hemen her gün aktif oldukları bu platformda beğenmiş oldukları beğenilerin nerede olduğunu bilmek ve istedikleri zaman yapmış oldukları beğenileri görmek isteyebiliyor. Dolayısıyla bu uygulama üzerinde bu denli merak edilen işlemler için uygulama yapılan beğenileri görme şeklinde bir özellik geliştirmiştir.

Bu geliştirilen özellik sayesinde artık Instagram platformum kullanıcıları da yapmış oldukları beğenileri görebilecektir. Instagram beğeniler özelliğinin devreye girmesiyle birlikte artık bu konuya duyulan merak ta bir nebze giderilmiş olacaktır. Gelin hep birlikte Instagram gönderilere yapılan beğeniler özelliği nedir ve nasıl kullanılır bunu yakından inceleyelim!

Instagram Beğendiğim Gönderileri Nasıl Bulurum?

Instagram beğendiklerimizi görme özelliği çok sayıda kullanıcının sevdiği ve ilgi duyduğu bir özellik olarak biliniyor. Instagram beğenilen gönderilerin nerede olduğu da kullanıcıların araştırdıkları bir konu olmakla birlikte uygulama üzerinde bu gönderileri beğenme kısmına erişim sağlamak kolay bir işlemdir. Kullanıcı eğer yapmış olduğu beğenileri yeniden gözden geçirmek istiyorsa bunu şu şekilde kolaylıkla yapabiliyor.

  • Kullanıcı kendi profiline giriş yapmalıdır.
  • Ardından kullanıcı profilinde yer alan sağ üst köşedeki üç çizgiye erişim sağlamalıdır.
  • Üç çizgiyi tıkladıktan sonra aşağı kaydır yapılması gerekir.
  • Ayarlar ve akabinde hesap sekmesi tıklanmalıdır.
  • Beğendiğim gönderiler seçilerek yapmış olduğunuz beğenileri görebilirsiniz.

İşte bu şekilde uygulama üzerinden yapmış olduğunuz tüm beğenileri görebilmeniz oldukça mümkündür. Bu özelliğin geliştirilmesiyle birlikte uygulamada artık daha önceden yapmış olduğunuz tüm beğenilerinizi görebilme imkanına sahip oluyorsunuz. Elbette her özellikte olduğu gibi bu özelliğinde uygulama üzerinde yararları olduğu gibi kimi kullanıcılar açısından olumsuz yönleri de olabilir. Kullanıcıların özel ilişkilerinde kimi zaman bu özellik sorun yaratabilir. Daha önceden hangi kullanıcının hangi profildeki gönderiyi beğenmiş olduğu kolaylıkla anlaşılabilir.

Instagram Beğendiklerimi Görebilme Neden Önemlidir?

Instagram üzerinde kullanıcıların geçmiş dönemlere ait olarak yapmış oldukları beğenilerigörebilmek mümkün olabiliyor. Instagram uygulamasına eklenen bu özellik ile kullanıcı geçmiş dönemlerde yapmış olduğu tüm beğenileri kolaylıkla görebiliyor. Ayrıca bu özellik sayesinde geçmişte yaptığı bir beğeni bugün farklı ve komik gelebildiği için bu özellik o yönüyle de oldukça dikkat çekiyor. Bir diğer yandan aktif olarak Instagram kullanan kişiler gün içinde sürekli reels yada farklı içerik paylaşımı yapıyor ve bu platformda hareketli zamanlar geçiriyorsa günün akışından dolayı kimi yapmış olduğu beğenileri atlayabilir veya unutabilir.

Instagram beğenileri görme özelliği işte bu noktada da işe yarayan bir özelliktir. Gün sonunda kişi uygulama üzerinde yapmış olduğu tüm beğenileri rahatlıkla görebilmektedir.

Instagram Beğendiklerimizi Görme Özelliği Nasıl Kullanılıyor?

Instagram platformu her geçen gün çok sayıda aktif kullanıcıya sahip olan bir sosyal medya platformudur. Bu platformda kullanıcı gün içinde sürekli olarak takipçileriyle içerik alışverişinde ve paylaşımlarında bulunarak aktif olarak platformu kullanabilmektedir. Dolayısıyla beğendiğim gönderileri görme özelliği bu kullanıcılar açısından önemli ve işlevsel bir özellik olarak kabul edilir. Instagram uygulaması üzerinden beğendiğim gönderileri görme özelliğini aktif edebilmek ve kullanabilmek oldukça kolay bir işlemdir. İlk olarak platformun kullanıcısının bu özelliği etkinleştirmesi gereklidir. Sonrasında ise uygulamanın bu var olan özelliğini aktif şekilde kullanabilir.

Instagram beğendiğim gönderileri görme özelliği şu şekilde kullanılabiliyor:

  • Kullanıcı profil hesabına geçiş yapmalıdır.
  • Ardından Profilin sağ üst sekmesinde kalan beğendiğim gönderiler kısmına tıklanmalıdır.
  • Bu bölümde tüm yapmış olduğunuz beğenileri sırasıyla görebilmeniz oldukça mümkündür.

Beğenilen gönderileri bu şekilde görebilir ve eğer isterseniz bu bölümü yeniden değerlendirmek için beğenilen gönderiler sekmesine yeniden giriş sağlayabilirsiniz.

Beğenilen Gönderileri Görme Sınırlı Mıdır?

Instagram uygulaması üzerinden beğenilen gönderileri artık görebilmek mümkün oluyor. Uygulamaya yeni eklenen bu özellik bu konuyu merak eden kullanıcılar açısından da oldukça işlevsel bulunuyor. Beğendiğim gönderileri görme yaparken beğenilenler listesi belirli bir sınırlamaya tabidir. Kullanıcının en son yapmış olduğu beğeniler listenin üst kısmında kalacaktır. Dolayısıyla merak ettiğiniz kullanıcıların da yapmış oldukları beğenileri bu şekilde anlayabilirsiniz.

Özellikle ikili ilişkilerde kullanıcı karşı tarafın neleri beğendiğini görmek isteyebilir. İşte bu durumda da bu özellik oldukça yararlı olabiliyor. Kullanıcıların tamamı bu özelliği kullanabiliyor.

Ayrıca ” İnstagram Ne Zaman Kuruldu? Güncel Bilgi ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli