Pokémon Go çalışmıyor mu?

Sıradaki içerik:

Pokémon Go çalışmıyor mu?

e
sv

Fivem Terimleri

40 okunma — 10 Temmuz 2024 20:00

GTA V Fivem bir rol yapma oyunu olarak pek çok kişi tarafından oynanmaktadır. Her ne kadar eğlenceli ve basit olsa da içerisinde oyuncuların kullandığı bazı terimler vardır. Oyun esnasında karışıklık yaşamamak için bunları bilmek önerilmektedir.

Söz konusu terimler do ve me komutları ile beraber yapılmaktadır. Ancak komutları farklı şekilde kullanmak da mümkündür. GTA V Fivem terimleri hatalı kullanılırsa, yersiz olursa cezalar alınmasına da yol açabilmektedir. Dolayısıyla sadece bilmek değil yerinde kullanmak da şarttır.

Fivem Terimleri Neler?

Fivem Terimleri neler kapsamında sayılabilecek pek çok terim vardır. PowerGame onlardan bir tanesi olup PG olarak kısaltılır. Gerçek yaşamda yapılmaması gereken eylemleri oyun içerisinde uygulamak manasını taşımaktadır.

Örnein gerçek yaşamda dağa tırmanmak için spor araba doğal olarak kullanım görmez. Bu bakımdan oyun içerisinde de benzer şekilde dağa tırmanırken spor araba kullanmamak gerekmektedir. Mixing IC-OOC de yine terimler arasında yerini almaktadır.

Bu terim ise ikisini karıştırmamak gerektiği anlamında kullanılmaktadır. Özellikle yeni kullanıcılar bu ikisini karıştırabildiği için sunucu yöneticileri tarafından ceza alınabilmektedir.

GTA V Fivem IC Ne Demek?

GTA V Fivem IC en çok duyulan terimlerden bir tanesidir. IC, temel olarak In Character demek olup Türkçe Karakter İçi manasını taşımaktadır. Rol Play dünyasında gerçe dünya ile değil oyun içi ilgili olmanızı göstermektedir.

Örneğin oyunda daha önce görmedğiniz ya da tanışmadığınız bir kişi ile karşılaşırsanız onlara isim ile seslenmemek gerekmektedir. Çünkü oynanan karakter henüz onlar ile tanışmamış, oyun içi ayrıntıları öğrenmemiştir. Bu hatalar genellikle MetaGame Hatası olarak isimlendirilmektedir.

GTA V Fivem Out of Character

Out of Character Fivem içerisine kullanılan terimlerden bir tanesidir. Tıpkı In Character’de olduğu gibi bu da sık sık duyulabilmektedir. Aynı zamanda tam tersi olarak, oyuncunun gerçek karakteri anlamına gelmektedir. Role dahil olmayan acil ya da teknik konuşmalar yapabileceğiniz bir komuttur

Örneğin internet bağlantınız zayıfsa ve bu nedenle düşme olasılığı bulunuyorsa /occ bağlantım zayıf her an düşebilirim şeklinde doğru bir şekilde kullanmak mümkün olmaktadır. Böylece gerçek dünya ile ilgili bir bilgi verilebilmektdr.

GTA V Fivem Terimleri RDM ve VDM

GTA V Fivem Terimleri içerisinde RDM ve VDM de bulunmaktadır. RDM Random DeathMatch anlamına gelmekte olup rol gereği olmadan, durduk yere ve gereksiz biçimde bir oyuncuya zarar vermek ya da öldürmek demektir.

VDM ise Vehicle DeathMatch demektir. Yine rol icabı olmadan, durduk yere ve gereksiz biçimde bir oyuncuyu araba ile ezmek, zarar vermek anlamını taşımaktadır.

Fivem Metagame Ne Demek?

Fivem Metagame ne demek de oyuncuların bilmesi gereken terimlerden bir tanesidir. Özellikle Meta olarak kısa şekli de kullanılabilmektedir. Karakterin bilinmemesine karışılık, bilginiz çerçevesinde rol yapmanız anlamına gelmektedir.

Xiaomi Yeni Katlanabilir Telefonları Geliyor! başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Örneğin Discord üzerinde rol yapan farklı oyuncular ile konuşma esnasında öğrenilen bilgiyi, doğrudan oyunda biliyor gibi yapılmaktadır. Bu durum arkadaşınıza karakter yerine gerçek adı ile hitap etmeye bile girebilmektedir.

Fivem Oyun İçi Terimler

GTA V Fivem oyun içi terimler neler de bilinmesi gereken bir konudur. Bunny Hopping bunlardan biri olup BHOP olarak da adlandırılır. Oyunda genellikle zıplama ile hızlanmak mümkün olsa da rol yapma sunucularında karakterlerin gerçekçi davranması şarttır. Bu bakımdan gerçek yaşamda hızlanmak için koşmak gerektiği için oyun içerisinde de koşmak gerekmektedir.

Retarted Roleplay ise oyunda oynanan rollerin bazı sebepleri olmasını göstermektedir. Yani ortada bir sebep yokken başka bir oyuncuya zarar vermemelidir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli