Peugeot Araçlarına ChatGPT Desteği Getiriyor

Sıradaki içerik:

Peugeot Araçlarına ChatGPT Desteği Getiriyor

e
sv

Evde Oynanabilecek Oyunlar 4 Kişilik

10 Temmuz 2024 15:00

Evde can sıkıntısı yaşayan veya ailesi ve arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirmek isteyenler özellikle 4 kişi ile oynanabilecek oyunlar aramaktadır. 4 kişilik gruplar için uygun, her yaştan insanın eğlenebileceği birçok oyun seçeneği bulunmaktadır.

Evde oynanabilecek oyunlar 4 kişilik klasik kutu oyunlarından kart oyunlarına, hareketli oyunlardan bilgi oyunlarına kadar oldukça geniş bir yelpazede bulunurken, en popüler ve en çok sevilen 4 kişilik oyunlar arasında şunlar yer almaktadır.

Klasik Kutu Oyunları

 • Kızma Birader, ailenizle birlikte keyifli vakit geçirmek için idealdir. Strateji ve şansın bir arada yer aldığı oyunda, zarı doğru kullanarak piyonlarınızı hedefe ulaştırmaya çalışacaksınız.
 • Gayrimenkul alıp satarak ve geliştirerek en zengin oyuncu olmayı hedeflediğiniz Monopoly, 4 kişiye kadar oynanabilen en keyifli ve popüler strateji oyunudur.
 • Kelime tahmin etme oyunları arasında en popüler olan Tabu’da, yasak kelimeleri kullanmadan takım arkadaşlarınıza kelimeleri anlatmaya çalışacaksınız.

Modern Kutu Oyunları

 • The Settlers of Catan, bir adayı kolonileştirerek puan toplamaya çalıştığınız keyifli bir strateji oyunudur.
 • Carcassonne, tile yerleştirerek yollar, şehirler ve manastırlar inşa ederek puan topladığınız bir oyundur.
 • Masquerade, kimin hangi karakter olduğunu tahmin etmeye çalıştığınız bir blöf oyunudur.

Kart Oyunları

 • Blöf yapma ve kartlarınızı en iyi şekilde kullanma yeteneğinizi test edeceğiniz Batak, 4 kişiye kadar oynanabilen heyecan verici bir kart oyunudur.
 • Renk ve sayılara göre kartları sırayla oynayarak elinizdeki kartlardan kurtulmaya çalıştığınız Uno, hem çocuklar hem de yetişkinler için eğlenceli bir oyun seçeneğidir.

Zihinsel Oyunlar

 • Kelime oluşturma ve kelime haznenizi geliştirme becerilerinizi test edeceğiniz Scrabble, hem eğlenceli hem de zihinsel açıdan faydalı bir oyundur.
 • Takım arkadaşlarınızla ipuçları vererek gizli ajanların yerlerini bulmaya çalıştığınız Codenames, iletişim ve kelime kullanımı becerilerinizi geliştirecek keyifli bir oyundur.
 • Hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı kullanarak kartlarınızı en iyi şekilde anlatmaya çalıştığınız Dixit, hem eğlenceli hem de ilham verici bir oyundur.

Hareketli Oyunlar

 • Renkli dairelere basarak bedeninizi eğitmenizi ve denge kurmanızı sağlayan Twister, 4 kişiye kadar oynanabilen keyifli ve hareketli bir oyundur.
 • Tahta blokları tek tek çekerek kuleyi yıkmadan en yükseğe çıkarmaya çalıştığınız Jenga, el becerilerinizi ve konsantrasyonunuzu geliştirecek eğlenceli bir oyundur.

4 Kişilik Oyunlar Evde Yetişkin

Evde arkadaşlarınızla veya ailenizle keyifli vakit geçirmek için birçok farklı 4 kişi oynanacak oyunlar yetişkin seçeneğiniz bulunmaktadır. Yukarıda bahsedilen birbirinden keyifli ve eğlenceli oyunların yanı sıra daha klasik seçenekler de tercih edilebilmektedir.

Xiaomi Yeni Katlanabilir Telefonları Geliyor! başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

4 kişilik oyunlar evde yetişkin kişiler arasında özellikle okey olurken, Okey ülkemizde hem kahvelerde hem de evlerde en çok oynanan masa oyunlarından biridir. 4 kişi ile oynanır ve klasik Okey’in yanı sıra 101 Okey ve diğer türleri de oynayabilirsiniz.

İsim-Şehir-Hayvan ise kelime türetme ve genel bilgiye dayalı bir oyundur. Oyuncular sırayla bir harf belirler ve diğer oyuncular o harfle başlayan bir isim, şehir ve hayvan ismi söylemek zorundadır. Türetilecek konular oyuncuların isteğine göre diledikçe artırılabilmektedir.

Tombala, şans ve sayı tanıma becerisine dayalı bir oyundur. Her oyuncu 1 adet tombala kartı alır ve numaralar teker teker çekildikçe kartındaki numaraları işaretler. İlk olarak tüm numaraları tamamlayan oyuncu “bingo” der ve oyunu kazanır.

Özellikle bu klasik oyunlara ek olarak, The Settlers of Catan, Carcassonne, 7 Wonders, Dixit, Codenames ve Alias gibi yetişkinler için tasarlanmış birçok modern masa oyunu da mevcuttur. Oyun seçiminde zevklerinize ve ilgi alanlarınıza göre seçim yapabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli