Güç Seçenekleri Yüksek Performans Yok Sorunu

Sıradaki içerik:

Güç Seçenekleri Yüksek Performans Yok Sorunu

e
sv

Engellenen Numaradan Mesaj Gelir Mi?

30 Nisan 2024 12:45

Engellenen numaradan mesaj gelir mi sorusu son dönemlerde online platformlarda sıklıkla araştırılıyor. Telefon kullanıcıları genellikle rahatsız olduğu telefon numaralarını kimi zaman engellemek ve bu şekilde karşı tarafın iletişiminin önüne kesmek isteyebiliyor. Bu son derece normal bir durum olmakla birlikte kimi zamanda kullanıcıların aklında birtakım soru işaretleri oluşturuyor. Engellediğimiz numaralardan mesaj gelmesi gibi bir durum olabiliyor mu sorusu da bu şekilde oluşabiliyor.

Kullanıcılar rahatsız oldukları bir telefon numarasını telefon rehberinden uzaklaştırmaları sadece bir tıkla kolay olmaktadır. Şunu rahatlıkla söylememiz mümkün olur ki kullanıcı bir kişinin telefon numarasını engellediğinde artık karşı taraftan ne bir arama ne de mesaj alabilir. Eğer ki kullanıcı karşı tarafın numarasında olan engeli kaldırmadığı sürece hiçbir şekilde mesaj gelmesi söz konusu değildir. Ta ki siz karşı tarafın engelini kaldırana dek durum bu şekilde sürer.

Engellenen Numaralardan Mesaj Alınabilmesi Mümkün Mü?

Engellenen numaradan mesaj gelir mi soruları karşı tarafın iletişim numarasına engel oluşturan kişileri sordukları ve yanıt aradıkları soruların başında gelir. Zira kullanıcılar kimi durumlarda karşı tarafla iletişime kesmek isteyebiliyor. Bu çoğu zaman ikili ilişkilerde yaşanan bir durum olmakla birlikte eğer ki siz karşı tarafın engelini kaldırmadığınız sürece aramalarına veya mesajlarını telefonunuzda göremezsiniz.

Aynı zamanda karşı tarafın iletişim numarasına engel oluşturduğunuz süre zarfında bu defa da Whatsapp uygulamasından da sizinle mesajlaşması mümkün değildir. Uygulama üzerinden de size ulaşması mümkün olmamaktadır.

Engeli olan Numaralarla Mesajlaşabilir miyiz?

Engellenen numaralarla mesajlaşılabilir mi böyle bir durum olabilir mi gibi sorular daha sıklıkla online platformlarda yer alan forumlarda tartışılıyor. Ancak şunu söylememiz mümkün olur ki, kullanıcı eğer ki rahatsız olduğu bir kişinin telefon numarasını engellediğinde artık o kişinin mesajını veya aramalarını göremez ve iletişim kuramaz.  İstenmeyen kişilerle iletişimi kısa yoldan kesebilmek adına telefon numarasına engel oluşturmak bir nevi yararlı bir yöntemdir. Zira bu şekilde farklı olumsuz durumlardan da korunmuş olursunuz.

Engelllenen numaradan mesaj gelir mi işte bu gibi konularda iletişimi kesmek zorunda kalan kişilerin aklını kurcalayabiliyor. Eğer ki karşı tarafın sizi rahatsız ettiğini düşünüyor ve bu duruma kavga gürültü yaşamadan son vermek istiyorsanız en doğru yol karşı tarafın iletişim numarasına engel oluşturmak olacaktır. Bu şekilde iletişim numarasına engel koyarak karşı tarafın hiçbir suretle sizinle iletişim kuramamasını sağlıyorsunuz.

Eğer ki bu durumda karşı tarafın sizinle halen bir iletişim kurabileceğini düşünüyorsanız bu durumda korkmamalı ve sakin kalmalısınız. Zira iletişim numarasına engel oluşturduktan sonra hangi uygulama olursa olsun karşı taraf hiçbir şekilde sizinle iletişim kuramayacaktır. Ancak Whatsapp uygulamasından karşı taraf size ulaşamaz, lakin sadece iletişim numarasını engellediğiniz kişi size ulaşmak isterse ve sosyal medya kullanıyorsanız bu hesaplardan sizinle iletişime geçmek isteyebilir.

Lakin şöyle bir durumda söz konusudur. Eğer ki siz karşı tarafın ne sosyal medya hesabınızda yada Whatsapp uygulaması üzerinden sizinle iletişim kurmasını istemiyorsanız bu defa da her yerden kişiyi engelleyebilirsiniz. Bu şekilde gönül rahatlığıyla ne gece ne gündüz rahat bir nefes alabilir ve istemediğiniz kişilerin sizinle iletişimi ortadan kaldırmış olursunuz.

Engellenen Numaranın Mesajını Görüntüleyebilir Miyim?

Engellenen numaradan mesaj gelir mi yada engeli olmasına rağmen halen bu mesajları görebilir miyim soruları da karşı tarafa engel oluşturan kişilerin araştırdıkları bir konudur. Siz eğer ki birisiyle tartıştınız ve daha sonra da bu kişiyle iletişiminize son vermek için numarasına engel oluşturdunuz. İşte böyle bir durumda karşı taraf artık sizi arayamaz ve mesaj gönderemez. Ancak siz de o kişinin her ne kadar ileride engelini kaldırmış olsanız dahi eski mesajlarını da göremeyebiliyorsunuz. Ancak siz karşı tarafın iletişim numarasına engel oluşturduğunuz için bu kişi size mesaj atıyor ve ulaşmaya çalışıyor olsa da bundan sizin haberiniz olmayacaktır.

Dolayısıyla karşı tarafın sizinle iletişimi kestiği ve hiçbir şekilde sizi aramadığı ve mesaj atmadığını düşünmeniz de yanlış olacaktır. Dediğimiz gibi karşı tarafın engelini ancak kaldırarak sizinle iletişim kurmaya çalıştığını anlayabilirsiniz. Karşı tarafın engelini kaldırana dek o kişiden mesaj almanız söz konusu değildir.

Ayrıca ” Darknet İçin Kısa Bir Yazı ” yazımızı bağlantıya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz .

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli