Demans Hastalığına 12 Yıldan Önce Farketmenize Görme Bozukluklarınız Çare Oluyor.

Sıradaki içerik:

Demans Hastalığına 12 Yıldan Önce Farketmenize Görme Bozukluklarınız Çare Oluyor.

e
sv

En Yavaş Ferrari’yi Satın Almak

175 okunma — 14 Nisan 2024 00:30

EN YAVAŞ FERRARİ’Yİ SATIN ALMAK

Ferrari satın almanın pek çok nedeni var: stil, egzotik motor sesleri, sürüş heyecanı ve komşularınıza kimin en zengin olduğunu göstermek. Ama çoğunlukla hız için tasarlandılar. Bazı Beverly Hills Ferrari sahipleri hiçbir zaman saatte 25 kilometreyi aşamasa da (halkın kimin evinden daha pahalı bir araba kullandığını görebilmesi için) hız limiti olan bir Ferrari satın almak pek çok otomobil tutkununun isteyebileceği bir şey değildir. Yine de, Bring a Trailer’da satışa sunulan bu 2014 Ferrari F12tdf prototipinin azami hızı yalnızca 25 mil/saat ama birisi hala onu 450.000 $ teklif edecek kadar fena halde istiyor.

Ferrari F12tdf, genellikle pistlerde görmeye alışık olduğumuz ultra havalı ve gümbür gümbür giden bir araba. Ama bu kez farklı bir hikaye var: hayal et, bir Ferrari’nin en fazla çıkabileceği hız bir paten tahtası kadar, yani sadece 25 km/saat. “Neden?” diye sorabilirsin. Basitçe söylemek gerekirse, bu Ferrari bir prototip ve orijinal F12tdf’nin geliştirme sürümlerinden biriymiş. Yani aslında bir tür laboratuvar faresi gibi düşünebilirsin.

Kaynaklara göre, bu Ferrari’nin V12 motoru tam güç içinde olmasına rağmen yazılımla kısıtlanmış ve Ferrari fabrikası onu emekliye ayırmış. Sonra bir koleksiyoncu bu efsaneyi Amerika’ya getirmiş ama yasalar gereği yollarda kullanılamazmış. Şimdi, bu özel modeli sadece bir gösteri parçası olarak veya belki bir pist canavarı olarak kullanabilirsin.

Bu Ferrari’yi alacak olan kişi ya gerçekten bu tür benzersiz araçları seven biri ya da belki onu eski şaşaalı günlere geri getirebilmeyi hayal eden bir teknoloji dahisi. Görünüşe göre bazı insanlar bunu yapabileceğine inanıyor çünkü bazıları bu yavaş Ferrari için ciddi para dökmeye bile hazır. Gerçekten, kimse bunu yolda kullanamayacak ama yine de en az yarım milyon dolar vermeyi düşünüyor. Biraz çılgınca, değil mi? Ama hey, eğer bir şey yeterince nadir ve havalıysa, mutlaka birileri onun peşine düşecektir!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli