Type-NOISE: Shonen Shojo PC İçin Duyuruldu

Sıradaki içerik:

Type-NOISE: Shonen Shojo PC İçin Duyuruldu

e
sv

Dying Light 2 Sistem Gereksinimleri

59 okunma — 26 Mayıs 2024 16:45

Dying Light 2 sistem gereksinimleri oyunun ilk serisini beğenen ve yeni serisine ilgi duyan oyun tutkunları tarafından araştırılıyor. Kullanılmakta olan cihazların oyunun bu sistem gereksinimlerini karşılayacağı yada karşılamayacağı gibi hususlardan emin olmak ve bu şekilde oyunu cihazlarına indirmek istemektedirler. Dolayısıyla oyunun tüm sistem gereksinimlerinin karşılanıyor olması önemlidir. Dying Light 2 oyunundan ancak bu şekilde sağlıklı bir deneyim yaşanabilir.

Dying Light 2 oyununun ana konusuna değinecek olur isek, bu oyun zombi istilasından kurtulmayı başarabilen kişilerin farklı bir Avrupa kasabasına yerleşerek burada hayatta kalma mücadelesi verdiklerini söyleyebiliriz. Ayrıca oyun Avrupa’da geçiyor. Tam olarak bol aksiyonlu ve adrenalin dolu bir oyun keyfi yaşamak istiyorsanız eğer Dying Light sistem gereksinimlerini karşılayan bir cihaza sahip olmanız gereklidir.

Dying Light 2 Sistem Gereksinimi Nasıldır?               

Dyling Light 2 sistem gereksinimleri özelikle oyunun tutkunları tarafından merak ediliyor. Bu oyunda aslında oyunun var olan karakterleri ile onlardan ayrı bir hikaye anlatılır. İlk seriden devam etse dahi karakterler ayrı şekilde devam ediyor. Bu seride popüler olan ve hikayenin baş kahramanı ise Aiden Caldwell isminde birisidir. Bu kişi zombi istilası döneminde kaybetmiş olduğu akrabasını aramaktadır. Dolayısıyla bu gezgin, akrabasını aramak ve bu şekilde geçmişinden kalan tek kişiyi de kaybetmek istemiyor.

Dyling Light serisinin ilk oyununda var olan baş kahraman gibi Aiden adlı gezginde insanüstü yetenekleri olan bir kahramandır. Villedor şehrinde geçen oyunda kişiler enfekte olmuş saldırgan halleriyle şehrin ortasında binalarda saklanmaktadır. Ancak ne zaman ki gece olduğunda adeta bir zombi gibi bu enfekte olmuş kişiler ortaya çıkmaktadır. Dyling Light 2 oyunu oyun tutkunlarının çok fazla merak ettikleri bir oyun ve aynı zamanda bu oyunun ne kadar, kaç GB bir ekran kartıyla üstün Performans sağlayarak oynanabileceğini de merak ediyorlar.

Oyundan sağlıklı şekilde üstün performanslı bir deneyim kazanmak için mutlaka Dyling Light 2 oyunu için önerilen sistem gereksinimlerini karşılayan bir cihazla oyunu oynanması gereklidir.

Dyling Light 2 Sistem Gereksinimleri Minimum Düzeyde Nasıldır?

Dyling Light 2 sistem gereksinimleri minimum seviye ile oynanmak isteniyorsa,

 • İşletim Sistemi: Windows 7
 • İşlemci kapasitesi: İntel Core İ3 veyahut AMD Ryzen 3 2300X
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 yada AMD Radeon RX 560
 • Bellek kapsitesi: 8 GB Ram desteği olmalı
 • Kullanılabilir boş alan: 60 GB olmalıdır.

Bu şekilde sistem gereksinimleri minimum olacak şekilde karşılanabilirse oyun cihazınızda sorunsuz şekilde açılır ve oyuna katılım sağlayabilirsiniz. Ayrıca bir diğer yandan Dyling Light oyunu ışın izleme ve 60 kare hızında olmak üzere 1080 piksel çözünürlükte oynanmak isteniyorsa bu defa da,

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 BİT
 • Bellek kapasitesi: 16 GB olacak seviyeye çıkarılmalıdır.
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce RTX 2060 Yada AMD Radeon RX
 • İşlemci kapasitesi: İntel Core İ5 8600K
 • Depolama alanı ise: 60 GB boş alanın olması gereklidir.

Bu şekilde oyunu üstün performanslı ve yüksek ekran çözünürlüğünde oynamanız ve heyecanlı saatler yaşamanız olasıdır. Zira Dyling Light oyununda yapılan savaşlar daha sıklıkla yakın dövüş tekniklerinden oluşur. Dolayısıyla oyunda hareket fazladır. Bu hareketlerin optimize edilmesini kolaylaştıran grafiklerin akıcı olabilmesi içinde rahatlıkla yukarıda belirttiğimiz sistem gereksinimlerinin karşılanması oldukça önemlidir. Ancak bu şekilde Dyling Light oyunundan alınacak olan verim iyi ve kaliteli oyun deneyimi olacaktır.

Dyling Light 2 Kaç GB Nedir, Boyutu Ne Kadar?

Dyling Light 2 Kaç GB yer tutuyor ve bu oyunun dosya boyutu nedir gibi sorular sıklıkla oyunu tutkunları tarafından oyun platformlarında araştırılıyor. Bu oyunun sağlıklı şekilde oynanması için oyun bilgisayarınızda mutlak surette en az 60 GB kadar boş bir alanın olması oldukça önemlidir. Lakin bu oyunun cihaza indirilmesi için gerekli alan her ne kadar 60 GB kadar olsa da bu oyunun güncelleme dosyalarının da sağlıklı alınabilmesi için en az 10 GB kadar da boş alanın olması sağlıklı olacaktır.

Elbette cihazınızda bu denli geniş bir alanınız yok, siz bu oyunu oynamak istiyorsunuz bu defa da SSD karta yüklemeyi yapabilirsiniz.

Ayrıca “ Mesajlaşma Devi ICQ 28 Yıllık Serüvenini Noktalıyor ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli