Yapay Zeka Müzik Devi Suno 125 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Sıradaki içerik:

Yapay Zeka Müzik Devi Suno 125 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

e
sv

Battlefield 4 Sistem Gereksinimleri

205 okunma — 22 Mayıs 2024 20:45

Battlefield 4 sistem gereksinimleri olarak sahip olduğunuz cihazın iyi performansta oyun sunacağını düşünmüyor olabilirsiniz. Bu oyunu oynamak isteyen yalnız bu oyunun 2024 sistem gereksinimleri konusunda endişeleri olan oyun severler için bu makalemizde Battlefield 4 sistem gereksinimleri konusunu ele aldık.

Battlefield 4 sistem gereksinimleri olan bir cihaza sahip olup olmadığınızı kontrol ederek bu oyunu oynamanız halinde oyundan sağlayacağınız verim de yüksek olacaktır. İlk olarak bu oyunu cihazınıza indirmeden önce cihazınızın donanımı ile ilgili net bir fikre sahip olmalısınız. Cihazınızın oyun için önerilen seviye bir donanıma sahip olduğunu anladığınızda daha iyi şekilde oyunu oynayabilir ve eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

Battlefield 4 Sistem Gereksinimleri Nasıl Olmalıdır?

Battlefield 4 sistem gereksinimleri araştırması yapmak istiyor ve kullanmakta olduğunuz cihazınızın tam olarak oyun için gerekli donanıma sahip olup olmadığından emin olmak istiyorsanız Windows arama sisteminde Ram, işlemci özellikleri gibi birtakım özellikleri arayabilirsiniz. Böylelikle cihazınızın var olan donanım özelliklerinden net olarak emin olabilirsiniz.

Oyun severler için kullanılmakta olan cihazın bu oyunun sistem gereksinimlerinin araştırmasını yaparken ayrıca GPU, CPU ve RAM özelliklerine de bakılması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Bilgisayarınızda yer alan sistem gereksinimlerinin hangi seviyede olup olmadığını da sizlere belirteceğimiz özellikleri karşılaştırarak yapabilirsiniz.

Battlefield 4 sistem gereksinimleri Minimum Seviyede Nasıldır?

Battefield 4 sistem gereksinimleri minimum seviyede bir cihazla oynanıyorsa eğer şu donanıma sahip bir cihazla oynanması gereklidir.

 • CPU: Athlon X2 2.8 GHZ
 • Ram kapasitesi: 4 GB
 • Depolama kapasitesi ise: 30 GB
 • GPU: AMD Radeon HD 3870 veyahut NVIDIA GeForce 8800 GT
 • İşletim sistemi ise: Wimdows Wista SP2 32 BİT
 • DirectX: DirectX 10 veya 11 uyumlu olmalı
 • Ekran çözünürlüğü ise: 720 piksel veya daha üstü
 • Ağ ise: Geniş bant internet bağlantısı olmalıdır.

Bu şekilde minimum seviyede sistem gereksinimlerine sahip cihazla oyunu oynamak istiyorsanız mutlak suretle 4 GB  Ram desteğine ihtiyaç duyulur. Dolayısıyla 4 GB yada daha üstü bir RAM’e sahipseniz bu oyun cihazınızda rahatlıkla açılabilir.

Battlefield 4 Optimal Donanım Önerileri Nasıldır?

Battlefield 4 sistem gereksinimleri araştırma yaparak bu oyunu cihazınıza indirmeniz oldukça mantıklı bir gelişme olacaktır. Zira oyun severler çoğu zaman bu oyunun sistem gereksinimlerinden emin olmadan oyunu indirerek oyundan sağlıklı verim alamadıklarını forumlarda paylaşmaktadır. Dolayısıyla bu şekilde bir duruma maruz kalınmaması için en azından oyunun açılmak istenen cihazının minimum seviyeye sahip olması önemlidir.

Battlefield 4 oyunu bünyesinde oyun severler oyundan verim alabilmek için 60 tane kadar FPS hedeflerler. Bu oyun için esasen oyuncuların hedefledikleri kriterlere ulaşabilmesi adına minimum seviyelerde olan cihazla oyunu oynamak oyunculara yüksek performans sağlamaz. Bu nedenledir ki, birden fazla kişiyle oynanacak olan bu oyun, daha üst seviyelerde bir cihazla oynanması daha sağlıklı olacaktır.

Battlefield 4 Sistem Gereksinimleri Önerilen Seviye Nasıldır?

Battlefield 4 sistem gereksinimleri önerilen seviye şu şekilde olması oyundan alınacak olan performansı kolaylıkla artmasını sağlayacaktır.

 • İşletim Sistemi: Windows 8 veya daha üstü 64 BİT
 • İşlemci kapasitesi: AMD Six-CORE veyahut İntel Quad Core işlemci
 • Ram: 8 GB
 • Ekran kartı ise: AMD Radeon HD 7870 Veyahut NVIDIA GeForce GTX 660
 • Depolama alanı ise: 30 GB boş bir alanın olması gereklidir.

Battlefield 4 sistem gereksinimleri önerilen seviyede mutlaka cihazınızda 30 GB boş bir alanın olması özellikle oyunun sağlıklı oynanabilmesi açısından oldukça önemlidir.

Battlefield 4 Oyunu Kaç GB?

Battlefield 4 sistem gereksinimleri nedir gibi sorular bu oyunun net şekilde sistem gereksinimlerini araştırmak isteyen kişilerin sordukları sorulardır. Batttlefield 4 oyunu için 30 GB boş alanın olması gereklidir. Ancak 30 GB kadar boş alanın olması ile oyun her cihazda sağlıklı açılabilir. Battlefield 4 sistem gereksinimlerinde ayrıca en az 4 GB Ram, ayrıca daha üst seviyelerde bir cihazda ise 8 GB Ram desteğine gereksinim bulunuyor.

Battlefield 4 Oyunu Ne Zaman Çıktı?

Battlefield 4 oyunu 21 Haziran 2021 senesinde oyun severlere bir uygulama ile ücretsiz olarak sunuluyor. Oyunun sağlıklı şekilde oynanabilmesi için 30 GB boş alanın olması önemlidir.

Ayrıca ” Yapay Zeka Müzik Devi Suno 125 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli