Sabotaj Kaç GB? Sistem Gereksinimleri Nedir?

Sıradaki içerik:

Sabotaj Kaç GB? Sistem Gereksinimleri Nedir?

e
sv

Battlefield 1 Kaç GB? Sistem Gereksinimleri

25 Mayıs 2024 08:45

Battlefield 1 kaç GB nedir, cihazınız bu oyunu kaldırır mı gibi sorular online oyun platformlarında araştırılıyor. Battlefield 1 oyunu sistem gereksinimleri nelerdir gibi detayları da bu makalemizde bulabilirsiniz. Electronic Arts tarafından geliştirilen Battlefield oyunu 2016 senesinde oyun sektörüne girmiş ve o günden bugüne dek oyun severler tarafından ilgiyle takip edilen bir oyun türüdür.

Battlefield 1 kaç GB detaylara dikkat ederek oyunu oynayacağınız cihazın seçimini yapabilirsiniz. Böylelikle oyun için ne gibi sistem gereksinimleri vardır hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Oyun tam olarak Birinci Dünya Savaşı dönemini konu almaktadır. Oyunda Osmanlı Devleti’nin genel hakimiyetini anlatmaktadır. Lakin bu oyunu her PC kolaylıkla açmayabiliyor. Dolayısıyla BattleFields 1 oyunu sistem gereksinimleri kullanılacak olan cihazın bu oyunu kaldırıp kaldıramayacağı merak konusudur.

2024 yılına gelindiğinde Battlefield 1 oyunu minimum seviye sistem gereksinimleri şöyledir:

 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 veyahut AMD Radeon HD 7850
 • İşletim sistemi ise: Windows 7 64BİT
 • Bellek kapasitesi: Ram 8 GB
 • İşlemci kapasitesi: İntel Core İ5 6600 K veyahut AMD FX 6350
 • DirectX: DirectX 11 veya üzeri
 • Depolama kapasitesi: 50 GB

Battlefield 1 oyunu sistem gereksinimleri bu şekilde olup, 8 GB Ram desteğinin olması ile bu oyun sistem gereksinimlerinin karşılanması ile rahatlıkla açılabilir.

BattleField 1 Sistem Gereksinimleri Önerilen Seviye Nasıldır?

Battlefield 1 sistem gereksinimleri önerilen seviye sağlandığı taktirde oyundan alınan verim ve performans daha fazla olacaktır. Önerilen sistem gereksinimleri şöyledir:

 • Ekran kartı ise: NVIDIA GeForce GTX 1060 veyahut AMD Radeon RX 480
 • İşletim Sistemi: Windows 11 veya daha üstü bir sürüm
 • İşlemci kapasitesi: İntel Core İ7 4790 AMD FX 8350
 • Bellek kapasitesi: 16 GB olmalıdır.
 • DirectX sürümü: DirectX 11 ve daha üzeri bir sürüm
 • Depolama kapasitesi: 50 GB boş alanın olması gereklidir.

Battlefield 1 sistem gereksinimleri önerilen seviyede bu şekildedir. Önerilen seviye sistem gereksinimlerinin olduğu bir cihazda oynanabilen oyun kullanıcılar açısından da daha keyifli gelecektir.

Battlefield 1 Kaç GB Yer Kaplar?

Battlefield 1 oyununun cihazınıza yüklemek istiyorsanız eğer bu oyun için mutlak surette 50 GB boş bir alanın olması gereklidir. Aynı zamanda bu oyunun sistem gereksinimlerinin 8 GB Ram ile desteklenebileceğini belirtmek isteriz. Ayrıca oyunun sağlıklı şekilde ve akıcı olarak oynanabilmesi için aslında 16 GB Ram desteğinin olması daha da önemli olacaktır.

Battlefield 1 oyunu Kaç GB alan ister gibi sorular oyunu SSD veyahut cihazlarına yüklemek isteyen oyun severlerin ilgilendiği bir konudur. Dolayısıyla oyunun yüklenmesi sırasında oluşabilecek zaman uzunluğuna mahal vermemek adına en az 40 GB kadar boş bir alanın olması gereklidir. Eğer ki cihazınızda 40 yada 50 GB boş alan olması halinde oyundan alınan verimin yüksek olacağını da belirtmek isteriz.

Battefield Oyunu Nasıl Bir Oyundur?

Battlefield 1 oyunu nasıldır konusu nedir gibi sorular için rahatlıkla şunu belirtebiliriz ki, First Person Shooter tarzında olan bir macera içerikli bir oyun türüdür. Bu oyun tam olarak 1.Dünya savaşında geçiyor ve bu oyunda oyuncular var olan savaşın cephelerinde savaşmaktadır. Ayrıca savaşın içinde yer alan görevleri de yerine getirmektedir. Oyunda oyuncular silah, harita gibi seçenekleri kullanarak savaşta yer alabiliyor.

Oyunda yer alan oyuncular, farklı stratejileri deneyimleyerek var olan rakiplerini yok etmek istemektedir. Oyunun var olan özellikleri arasında tam olarak gerçek manada bir savaş varmışçasına oyun deneyimi sunar. Çok oyunculu şekilde oynanabilen farklı karakterler oyunda yer alıyor.

Battefield 1 Oyunu İçin Kaç GB Ekran Kartı Gereklidir?

Battefield 1 oyunu düşük seviyede oynanabilmesi için en az 2 GB olacak şekilde ekran kartına gereksinim duyulur. Önerilen sistem gereksinimleri için ise ekran kartı seviyesi 4 GB olabilir. Ancak bu şekilde bir ekran kartıyla oyun Ultra4k ekran çözünürlüğü ile oynanabilir. Battefield 1 oyunu yüksek seviyede oynanması için ise en az boş alan 50 GB olmalıdır.

Elbette oyunun yüklenmesinde sıkıntı yaşanmaması için SSD kartının olması, yüklemenin de bu karta yapılması sağlıklı olacaktır. Bu oyunu Xbox Games aboneliği ile rahatlıkla oynayabiliyorsunuz.

Ayrıca ” X Platformu Beğeni Yani Fav’lara Gizlilik Getiriyor ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli