7 Seviye Belediye Binası Köy Düzeni

Sıradaki içerik:

7 Seviye Belediye Binası Köy Düzeni

e
sv

Ark Survival Evolved Kaç Gb? Online Oyunlar

31 Mayıs 2024 08:45

Ark Survial Evolved kaç GB gibi sorular sıklıkla bu oyunu oynamak isteyen oyun tutkunlarının online oyun platformlarında araştırdıkları sorulardır. Ark Survial Evolved Kaç GB yer kaplıyor denildiğinde rahatlıkla oyunun dosya boyutunun 60 GB olduğunu söyleyebiliyoruz. Studıo Wilcard tarafından oluşturulan oyun online oyun dünyasında kendine bir kitle edinebilmiş bir oyundur. Oyunun müdavimlerinin fazla olması bu oyun için online forum platformlarında Ark Survial Evolved sistem gereksinimleri nelerdir konusunu da gündeme getirmektedir.

Oyun online oyun dünyasına 2017 senesinde girmiş olan bir oyun olmasından dolayı her ne kadar eski bir oyun gibi algı yaratıyor olsa da sistem gereksinimlerine bakıldığında hiçte o şekilde olmadığını rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Zira Ark Survial Evolved sistem gereksinimleri ile kıyaslandığında rahatlıkla 1 veyahut 2 yıllık geçmişi olan oyunlarla aynı şekilde değerlendiriliyor. Oyunun oyun tutkunlarının cihazlarında ne kadar yer tutacağı konusu sıklıkla merak ediliyor. Makale genelinde gerek tam sistem özellikleri gerekse oyunun tam sürüm dosya boyutu olarak sizlere yararlı bilgileri aktarmaya çalışacağız.

Gelin birlikte bu oyunun tam olarak sistem gereksinimlerini gerek minimum gerekse ileri seviyede tavsiye edilen şekilde olan sisten gereksinimleri nasıldır inceleyelim.

Ark Survival Evolved Sistem Gereksinimleri Minimum Düzeyde Nasıldır?

Ark Survival Evolved sistem gereksinimleri nasıldır veyahut bu oyunun dosya boyutu kaç GB tutar gibi sorular için şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, bu oyunun sağlıklı ve akıcı şekilde kasma ve donma sorunlarına maruz kalmadan oynanabilmesi için sistem gereksinimlerinin rahatlıkla karşılanması gereklidir. Minimum veya önerilen sistem gereksinimleri olarak donanımsal özelliklerin nasıl olduğu oyun müdavimleri tarafından araştırılıyor.

Ark Survival Evolved sistem gereksinimleri minimum seviyede şöyledir:

 • İşletim sistemi: Windows 8 yada daha üstü
 • İşlemci: İntel Core İ5 yada AMD FX 8320 
 • Bellek kapasitesi: 8 GB Ram desteği
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 veyahut AMD Radeon HD 7870
 • DirectX: sürüm 10 ile uyumlu
 • Depolama kapasitesi: 150 GB boş alanın olması gereklidir.

Depolama kapasitesinin en az 150 GB kadar boş bir alandan oluşması ile Ark Survival Evolved oyunu PC ye rahatlıkla ve hatasız şekilde yüklenebilir. Eğer ki bu GB miktarı kadar bir boş alan yok ise kullanıcı SSD ye yükleme yaparak oyunu çalıştırabilir.

Ark Survival Evolved Sistem Gereksinimleri Tavsiye Edilen Düzeyde Nasıldır?

Ark Survival Evolved sistem gereksinimleri tavsiye edilen düzey sıklıkla online oyun platformlarında araştırılıyor. Ark Survival Evolved önerilen sistem gereksinimleri sağlanması ile bu oyunu sorunsuz ve üstün performanslı şekilde oynayabiliyorsunuz.

Ark Survival Evolved sistem gereksinimleri önerilen düzeyde şöyledir:

 • İşletim sistemi: Windows 10 64 BİT
 • İşlemci: İntel Core İ7 4670 yada AMD Ryzen 1500 X
 • Bellek kapasitesi: 16 GB Ram desteği olmalı
 • DirectX: 11 sürümü ile uyumlu
 • Depolama kapasitesi: 150 GB boş disk alanı

Ark Survival Evolved sistem gereksinimleri önerilen seviye bu şekilde olup, oyunun seri ve akıcı şekilde oynanabilmesi için mutlaka 150 GB kadar boş bir alanın olması gereklidir. Ayrıca bu oyunda yer alan grafik ve görsel efektlerin seri sorunsuz şekilde çalışabilmesi için 16 GB kadar bir Ram desteğinin de olması oldukça yeterli olacaktır. Bu Ram desteği ile sadece Ark Survival Evolved oyunu değil diğer tüm yüksek seviye sistem gereksinimleri isteyen oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Ark Survival Evolved Kaç GB Yer Tutuyor?

Ark Survival Evolved kaç GB yer tutuyor veyahut bu oyunun tüm sistem gereksinimleri nasıldır denildiği zaman rahatlıkla bu oyunun sistem gereksinimlerinde 16 GB Ram olması ve aynı zamanda 150 GB kadar boş bir alanın olması mutlaka gereklidir diyebiliriz. Bir diğer yandan Ark Survival Evolved oyunu için alınacak olan güncellemelerinde yer tutacağını düşünürsek eğer 150 GB veya daha fazla bir boş alanın olması önemlidir.

Ark Survival Evolved oyunu için aslında hayatta kalma oyunudur diyebiliriz. Görsel efektleri ve dokuları ile oyun yüksek grafik ve görsellere sahip olduğu için sistem gereksinimleri de yüksek olabilmektedir. Bundan dolayıdır ki, oyunda takılma, donma ve çökme gibi durumların yaşanmaması akıcı şekilde oynanabilmesi için sistem gereksinimleri karşılanmalıdır.

Ayrıca “ PlayStation Plus Haziran 2024 Oyunları Belli Oldu ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli