İş Hayatınızın ve Okul Hayatınızın Önemli Parçası

Sıradaki içerik:

İş Hayatınızın ve Okul Hayatınızın Önemli Parçası

e
sv

Ark Kaç GB? Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

42 okunma — 10 Haziran 2024 08:45

Ark kaç GB veyahut bu oyunun sağlıklı şekilde oynanabilmesi için gerekli olan sistem gereksinimleri nelerdir soruları sıklıkla oyun platformlarında yer almaktadır. Bu oyunun tüm sistem gereksinimleri en az minimum seviyede olması halinde de oyun sorunsuz şekilde oyun bilgisayarlarınıza yüklenebilir ve aynı zamanda oyun önerilen seviyeye sahip cihazlarda da en iyi performansta ve ekran görüntüsü kalitesinde Ultra HD olarak yine oynanabilir.

Ark kaç GB soruları da yine bu oyunun oyun bilgisayarlarına yüklenebilmesi hususunda oldukça gerekli olan bir konudur. Oyunun dosya boyutunun GB olarak öğrenilmesi ile oyunun yüklenme ve kurulumu da daha seri olarak gerçekleşebilir. Dolayısıyla oyun adına açılan platformlardan veyahut makalemizin genelinde sizlere aktaracağımız yararlı bilgileri değerlendirerek oyunun kurulumunu sorunsuz şekilde yapabilir ve oyunu keyifle oynayabilirsiniz.

Ark Oyunu Sistem Gereksinimleri Minimum Düzeyde Nasıldır?

Ark Kaç Gb veyahut Ark sistem gereksinimleri nasıldır hangi tür bilgisayarlarda bu oyunu açabiliriz gibi sorular Online oyun platformlarında sıklıkla araştırılıyor. Studio Wilcard oyun geliştirici tarafından geliştirilen oyun online oyun dünyasına yeni bir soluk getirmiştir. Ancak şunu da rahatlıkla belirtebiliriz ki Ark oyunu yüksek ayarlara ait olan oyun bilgisayarlarında sorunsuz şekilde çalışabiliyor. Özellikle işlemci açısından ve Ram açısından sistem gereksinimleri bayağı yüksek değerlerde olmalıdır.

Ark oyunu kaç GB gibi soruların bu denli oyun forumlarında yer alması oyun tutkunlarının cihazlarının Ark oyununu çalıştırıp çalıştırmayacağı endişesine kapılmalarından kaynaklıdır. Bundan dolayı Ark sistem gereksinimleri ve ayrıca Ark Kaç GB sorusu oldukça fazla merak konusudur. Makalemizin genelinde gerek minimum gerekse önerilen seviye sistem gereksinimlerine yer vereceğiz.

Ark sistem gereksinimleri minimum seviyede şöyle olmalıdır:

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 BİT
 • İşlemci: İntel Core İ5 2400 AMD ise FX 8320
 • Ekran kartı: Nvıdıa GeForce GTX 670 veya AMD Radeon HD 7870
 • DirectX: Direct 11 sürümü ile uyumlu
 • Depolama kapasitesi: 150 GB

Bu belirttiğimiz Ark sistem gereksinimleri minimum seviyede olup, bu şekilde ayarlara sahip cihazınızda da oyunu sorunsuz şekilde çalıştırabiliyorsunuz.

Ark Oyunu Önerilen Seviye Sistem Gereksinimleri Nasıldır?

Ark oyunu için belirli bir GB miktarı ve aynı zamanda Ram değeri, işlemcisi yüksek değerlere sahip olmalıdır. Bu şekilde ancak oyundan sağlıklı verim alınabilir. Oyunu tam olarak deneyimlemeniz için minimum sistem gereksinimleri de yeterli olacaktır. İki farklı ayarlarda da oyunu açabiliyor ve oyun keyfini yaşayabiliyorsunuz. Elbette 1920 piksel ekran çözünürlüğünde ve 60 FPS hızla oyunu oynamak daha keyifli olacaktır.

Ark Önerilen sistem gereksinimleri şöyledir:

 • İşletim sistemi: Windows 11
 • İşlemci: İntel Core İ7 AMD Ryzen 1500X
 • Bellek kapasitesi: 16 GB Ram değeri
 • Ekran kartı: Nvıdıa GeForce GTX 1060 veyahut AMD Radeon RX 580
 • DirectX: 11 sürümü ile uyumlu
 • Depolama kapasitesi: 160 GB

Ark sistem gereksinimleri önerilen düzeyde anlaşıldığı üzere yüksek Ram ve işlemci, depolama alanı istemektedir. Ark oyununun cihazınızda sorunsuz şekilde oynanabilmesi için en az 150 GB kadar boş bir alanın olması yeterlidir. Elbette SSD kullanımı da yapabilirsiniz. Ancak oyun bilgisayarınızda oynamadığınız artık sizin için basit kalan oyunları silerek te 150 GB kadar alan yaratabilirsiniz.

Ark Survial Evolved Dosya Boyutu Ne Olmalıdır?

Ark Survial Evolved dosya boyutu özellikle bu oyunu bilgisayarlarına kolaylıkla yüklemek isteyen oyun severler tarafından merak ediliyor. Bu oyunun sağlıklı şekilde oyun bilgisayarınıza yüklemek için kesin suretle cihazınızda 150 GB kadar boş alanın olması gereklidir. Oyun ancak bu şekilde akıcı ve seri olarak yüklenip kurulumu yapılabilir. Ayrıca Ark 16 GB kadar da Ram desteği isteyen bir oyundur. Lakin oyunu daha düşük ayarlarda da oynayabilmeniz mümkündür. Ark minimum seviyede 8 GB Ram ile de oynanabiliyor.

Ark kaç GB sorularına makale genelinde yanıt bulabilmeniz oldukça mümkündür. Her iki ayarlarda da oyunu açabilir, ilk defa oynayacak olan kişilerde minimum seviyede dahi oyunu deneyimleyebiliyor.

Ark Oyunu Hakkında

Ark oyunu 2017 yılında oyun geliştiricisi Studio Wildcard tarafında geliştirilmiş olan bir macera oyunudur. Oyun temelinde yaşamla mücadele eden ve hayatta kalmaya çalışan oyunculardan oluşmaktadır. Oyuncular burada dinozorlara karşı mücadele veriyor.

Ayrıca ” Yapay Zeka Sistemleri Yalan Söylemeyi ve Kandırmayı Öğreniyor ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli