Zenless Zone Zero 50 Milyon İndirme Sayısına Ulaştı!

Sıradaki içerik:

Zenless Zone Zero 50 Milyon İndirme Sayısına Ulaştı!

e
sv

Apple Watch Series 10 Büyük Ekran ve Hızlı Çip ile Geliyor

76 okunma — 08 Temmuz 2024 08:35
Apple Watch Series 10 Büyük Ekran ve Hızlı Çip ile Geliyor

Teknoloji devi Apple’ın akıllı saatleri arasında en çok beklenen model olan Apple Watch Series 10 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Kullanıcılar tarafından büyük bir heyecanla beklenen Apple Watch Series 10, görünüşe göre daha büyük bir ekrana ve daha hızlı bir çipe sahip olacak. Ancak cihazın yeni sağlık izleme özellikleri konusunda bazı sıkıntılar yaşanıyor.

Apple Watch Series 10 Büyük Ekran ve Hızlı Çip ile Geliyor

Yeni Apple Watch Series 10 Tasarımı ve Özellikleri

Apple Watch Series 10’un tasarımının bir önceki modele göre çok farklı olmayacağı, ancak daha ince olacağı belirtiliyor. Apple Watch Ultra modelinin ise bu yıl yeni bir tasarıma kavuşmayacağı ifade ediliyor. Yeni Apple Watch Series 10 modellerinin “N217” ve “N218” kod adlı iki farklı kasa boyutunda sunulacağı ve daha büyük ekranlara sahip olacağı bildirildi. Modellerden birinin ekranının, Apple Watch Ultra’nınki kadar büyük olacağı söyleniyor.

Apple Watch Series 10 Yeni Çip ve Yapay Zeka Desteği

Hem Apple Watch Series 10 hem de Apple Watch Ultra 3’ün, geçen yılki S9 çipini aşan yeni bir işlemciye sahip olacağı belirtiliyor. Bu yeni çip, ilerleyen dönemde bazı yapay zeka geliştirmelerinin temelini oluşturabilir. Ancak cihazların Apple Intelligence’ı çalıştırmayacağı ve şu anda Apple Watch’a “tam girişimi” getirme planı olmadığı ifade ediliyor.

Apple Watch Series 10 Büyük Ekran ve Hızlı Çip ile Geliyor

Apple Watch Series 10 Sağlık Özellikleri Belirsizliğini Koruyor

Apple‘ın, 2024’te piyasaya sürülmesi planlanan Apple Watch için hipertansiyon ve uyku apnesi tespit etme özellikleri üzerinde çalıştığı, ancak bu “çabanın pürüzsüz gitmediği” ve “Apple’ın ciddi engeller ile karşılaştığı” belirtiliyor. Hipertansiyon tespit özelliği, testler sırasında yeterince güvenilir bulunmamış ve yeni tasarıma entegre etme konusunda endişeler var. Bu durum, Apple’ın bu özelliği önümüzdeki yıla ertelemesine neden olabilir.

Aynı şekilde, uyku apnesi tespit özelliği de şu anda sorunlu görünüyor. Çünkü bu özellik, Apple’ın Masimo ile devam eden yasal anlaşmazlığı nedeniyle ABD’deki Apple Watch’larda şu anda ölçülemeyen kan oksijen doygunluğuna dayanıyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli