Diablo 4 Sistem Gereksinimleri

Sıradaki içerik:

Diablo 4 Sistem Gereksinimleri

e
sv

A Way Out Kaç GB? Sistem Gereksinimleri Nedir?

43 okunma — 09 Haziran 2024 08:45

A Way Out kaç GB ne kadardır ve bu oyunun tam olarak sistem gereksinimleri nedir gibi sorular online platformlarda sıklıkla yer alıyor. A Way Out oyunu oyun tutkunları tarafından oldukça ilgi gören bir oyun türüdür. Hazelight oyun geliştiricisi tarafında geliştirilen ve oyun dünyasına sürülen oyun tam bir macera oyunudur dersek yalan söylemiş olmayız. A Way Out oyunu iki mahkumun davranışlarının kontrolünün sağlanmasına yönelik olan bir konuya sahip olan bu oyun macera severler açısından tatmin edici görünüyor.

A way out sistem gereksinimleri gerek minimum gerekse ileri seviye sistem gereksinimleri ike her oyuncunun rahatlıkla oynayabileceği ayarlarda tasarlanmıştır. Elbette her oyunda olduğu gibi bu macera oyununda da ileri seviye sistem gereksinimleri ile oyunu oynamak keyifli ve görsel açıdan da tatmin edici olacaktır.

A way out hapishanede geçen bir macera oyunudur. Bu hapishaneden kaçmak için mücadele veren iki mahkumun bir tanesinin kontrol altına alınmaya çalışıldığı oyunun sistem gereksinimlerini gelin birlikte inceleyelim.

A Way Out Sistem Gereksinimleri Minimum Düzeyde Nasıl Olmalıdır?

A Way Out oyunundan keyifli şekilde verim alabilmek için kişinin bilgisayarının en az minimum seviye sistem gereksinimlerini karşılıyor olması son derece önemlidir. Sistem gereksinimleri olarak oyunun bilgisayara yüklenmesi için en az 8 GB ram ve aynı zamanda 25 GB kadar boş bir alanın olması öncelikli tercihtir. A Way out sistem gereksinimleri minimum şöyledir:

 • İşletim Sistemi: Windows 7
 • İşlemci ise: İntel Core i3 2100 veyahut AMD FX 6100
 • Bellek kapasitesi: 8 GB ram değeri
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 650 veya AMD Radeon HD 7750
 • Depolama kapasitesi: 25 GB boş disk alanı olması uygun olur.

Tüm bu sistem gereksinimleri oyun için minimum seviyedir. Ancak A Way Out oyunu istenirse daha yüksek ayarlara sahip oyun bilgisayarlarında da kolaylıkla oynanabiliyor. Dolayısıyla ekran çözünürlüğü yüksek olması ve oyun sırasında kasma ve donma olmaması isteniyorsa mümkün oldukça önerilen sistem gereksinimleri ideal olacaktır.

A Way Out Sistem Gereksinimleri Önerilen Düzeyde Nasıl Olmalıdır?

A Way Out sistem gereksinimleri önerilen düzeyde şöyledir:

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 BİT
 • İşlemci: İntel Core İ5 3570 K veyahut AMD Ryzen 1300X
 • Bellek kapasitesi: 16 GB Ram
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 veyahut AMD tabanlı ise yine AMD R9 290
 • Depolama kapasitesi: 25 GB kullanılabilir boş alan olması yeterlidir.

A Way out sistem gereksinimleri önerilen düzey için bu şekilde belirlenmiş olup, en az 16 GB Ram kullanılması bilgisayarın oyunu seri ve akıcı şekilde oynatabilmesi için oldukça ideal bir Ram seviyesidir. Yüksek grafik ve ekran kartı gereksinimi duyulan oyunlarda genellikle sistem gereksinimlerinin tamamı yüksek ayarlarda olması uygun olur. Bir diğer yandan A Way Out oyun bilgisayarlarına seri ve hatasız şekilde yüklenmesi için yine 25 GB kadar boş alanın olması mantıklı olacaktır. Bu şekilde oyun cihazınıza seri şekilde yüklenip kurulumu tamamlanacaktır.

A Way Out Oyunun Genel Konusu Nasıldır?

A Way Out oyununun genel olarak konusuna değinecek olursak bu oyunda ilk olarak hapishane ortamında geçtiğini ve burada bulunan iki mahkumun da hapishanede geçme maceralarını da görebiliriz. Macera dolu bir oyun olan A Way out genel olarak bir macera ve aksiyon dolu olsa da oyunda sonlara doğru duygusal bir değişimde görülüyor. Oyunda yer alan oyuncuların bu iki mahkumdan birini kontrol altına almaya çalışması ile macera ve nefes kesici bir ortam oluşuyor.

A Way out sistem gereksinimleri ve bu oyunun toplam dosya boyutu kaç GB gibi sorular online platformlarda sıklıkla araştırılmaktadır. Zira oyunun ne kadar bir yer kaplayacağı önceden bilinmek isteniyor. Bu şekilde oyunu dosya boyutunun miktarının karşılanıp karşılanmayacağı araştırılması ve o şekilde oyunun bilgisayara yüklenmesi mantıklı bir seçim olacaktır.

A way out iki oyuncuyla oynanması uygun olan bir oyundur. Oyunda yer alan oyuncular hapse mahkum olan kişilerin bu ortamdan kaçmak için yapmış oldukları planları konu alıyor. Leo ve Vincent adlı mahkumlardan birine kontrol sağlamalısınız.

Ayrıca ” Diablo 4 Sistem Gereksinimleri ” yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli